Wszystkie

Plażówka na Żabce

Koniec wakacji sprzyja organizacji różnorodnych turniejów i zawodów. 25 sierpnia za sprawą sponsora - Mikołowskiego Banku Spółdzielczego odbył się na boiskach kąpieliska „Żabka” w Łaziskach Górnych Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej „POŻEGNANIE WAKACJI 2013 z MBS”.

Piękna pogoda, słońce i odpowiednia temperatura zgromadziła na starcie 11 par siatkarskich, które rywalizowały w konwencji OPEN, systemem „brazylijskim". Każdy team rozegrał przynajmniej 4 pojedynki.

Otwarty charakter Turnieju zgromadził na starcie pary w całości damskie, mixty oraz pary męskie. Turniej rozpoczął się o godzinie 11:00, a mecz finałowy zakończył rywalizację około godziny 16:15.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, zacięta, ale prowadzona w sportowej, przyjemniej atmosferze, a skład par nie miał aż tak dużego znaczenia w końcowej klasyfikacji. W finale walczyła para: Karolina UŚCIŁOWICZ i Karol JENDRYSIK z parą: Piotr CHRZĘSZCZYK i Artur BONDEL. Był to drugi pojedynek tych par, w którym teoretycznie „słabsza” para mixtowa, dzięki ambitnej postawie, wielu niemożliwym do obronienia, ale obronionym piłkom, zrewanżowała się za wcześniejszą porażkę turniejową (1-2) i zwyciężyła 2-0 zajmując pierwsze miejsce w Turnieju. W meczu o trzecie miejsce spotkała się para damska: Iwona RELIGA i Anna MACHULEC z parą męską: Wojciech WYCISŁO i Damian KAŁUŻA. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku zwyciężyła para męska 2-1 (w decydującym secie 15-13). Piąte miejsce zajęła para: Angelika BRUDEREK i Zosia STAWARSKA zwyciężając parę rodzinną: Anna i Karol KOSTKA.

Pary z miejsc od I do VI otrzymały nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy), a zdobywcy miejsc I-III pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczał Michał Król, prezes Mikołowskiego Banku Spółdzielczego

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search