Wszystkie

Polonia górą

Previous Next

Nieoficjalnymi halowymi mistrzostwami powiatu mikołowskiego można nazwać rozegrany w sobotę turniej o Puchar Prezesa Polonii Łaziska Górne. Wystartowały w nim prawie wszystkie drużyny piłkarskie „ziemi mikołowskiej”, dla których był to mocny wstęp w przygotowania do rundy wiosennej. Gospodarze wystawili dwa zespoły i nie oddali trofeum, jako że najlepsza okazała się ich ekipa – Polonia II, która w finale pokonała drużynę Sokoła Orzesze.

„Królem Strzelców” został Michał Fangor (AKS Mikołów) - 9 bramek, najlepszym zawodnikiem - Mateusz Mazurek (Polonia II Łaziska Górne), najlepszym bramkarzem - Łukasz Miś (Polonia II Łaziska Górne), a nagrodę spikera otrzymał Mateusz Winiarski (Sokół Orzesze).

Wyniki:
GRUPA „A”
POLONIA I Łaziska Górne - AKS Mikołów 5:2
SOKÓŁ Orzesze - STRAŻAK Mikołów 1:1
Bramki: Piotr Kies oraz Szymon Tabacki
POLONIA I Łaziska Górne - SOKÓŁ Orzesze 9:1
AKS Mikołów - STRAŻAK Mikołów 9:5
Bramki: Mateusz Filak 4, Mateusz Warzecha 2, Michał Fangor, Wojciech Małysa, Mateusz Warzecha i samobójcza oraz Michał Czyż 4 i Szymon Tabacki.
POLONIA I Łaziska Górne - STRAŻAK Mikołów 3:2
Bramki: Jan Wleciałowski 2 i Mateusz Antosz oraz Piotr Zaczek i Szymon Tabacki.
SOKÓŁ Orzesze - AKS Mikołów 4:3

Tabela końcowa grupy „A”
1. POLONIA I Łaziska Górne  9 pkt.
2. SOKÓŁ Orzesze            4 pkt
3. AKS Mikołów              3 pkt.
4. STRAŻAK Mikołów          1 pkt.

GRUPA „B”
POLONIA II Łaziska Górne - GWAREK Ornontowice 0:1
LKS Bełk - FORTUNA Wyry 5:2
POLONIA II Łaziska Górne - LKS Bełk 5:0
FORTUNA Wyry - GWAREK Ornontowice 4:3
POLONIA II Łaziska Górne - FORTUNA Wyry 3:1
GWAREK Ornontowice - LKS Bełk 5:1

Tabela końcowa grupy „B”
1. GWAREK Ornontowice         6 pkt.
2. POLONIA II Łaziska Górne   6 pkt.
3. LKS Bełk                   3 pkt.
4. FORTUNA Wyry               3 pkt.

Mecze o miejsca 5 - 8
FORTUNA Wyry - AKS Mikołów 8:3
LKS Bełk - STRAŻAK Mikołów 9:3
Bramki: Adam Stanek 6, Mateusz Stajer 2 i i Rafał Wybierak oraz Piotra Zaczek i Szymon Tabacki.

Mecz o 7 miejsce:
STRAŻAK Mikołów - AKS Mikołów 4:3
Bramki: Szymon Tabacki 3 i Piotr Zaczek oraz Michał Fangor 3.
Mecz o 5 miejsce:
FORTUNA Wyry - LKS Bełk 5:1

Półfinały
SOKÓŁ Orzesze - GWAREK Ornontowice 2:2 (5:4 w rzutach karnych)
Bramki: Dawid Nowak 3, Robert Prus, Piotr Kies i Artur Ludwig oraz Dawid Boczar 2, Tomasz Leszczyński, Tomasz Kasprzyk, Dawid Wycisk, Wiktor Nurkiewicz i Tomasz Adamczyk.
Polonia II - Polonia I 4:0
Bramki: Mateusz Mazurek 2, Łukasz Mieszczak, Mateusz Kruk
Mecz o 3 miejsce:
POLONIA I Łaziska Górne - GWAREK Ornontowice 4:2

Finał
POLONIA II Łaziska Górne - SOKÓŁ Orzesze 6:2
Bramki: Mateusz Mazurek 3, Łukasz Mieszczak, Krzysztof Gersok i Jacek Rączka oraz Dawid Nowak i Arkadiusz Adamczyk.

Tabela końcowa
1. POLONIA II Łaziska Górne
2. SOKÓŁ Orzesze
3. POLONIA I Łaziska Górne
4. GWAREK Ornontowice
5. FORTUNA Wyry
6. LKS Bełk
7. STRAŻAK Mikołów
8. AKS Mikołów
Tapi

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search