Wszystkie

Potęga prasy

Jakiś czas temu pisaliśmy, że mieszkańcom Halemby brakuje przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Harcerskiej, 1 Maja i Brodzińskiego. To - zdaniem halembian - bardzo niebezpieczne miejsce.

- Na ulicy Harcerskiej znajduje się przychodnia i sporo osób w niej się leczy. Ludzie skracają sobie drogę i pomimo braku pasów dla pieszych usiłują pokonać na własne ryzyko główną ulicę miasta. Narażają się na duże niebezpieczeństwo. Słyszałem, że doszło tu nawet do wypadku – mówi pan Józef, mieszkaniec Halemby.

Wprawdzie trzysta metrów od tego newralgicznego miejsca znajduje się przejście dla pieszych, ale jak twierdza halembianie, dla ludzi starszych, chorych czy niepełnosprawnych to zbyt długi odcinek, który trzeba niestety dodatkowo pokonać. Napisaliśmy, iż mamy nadzieję, że sugestie mieszkańców wezmą pod uwagę urzędnicy rudzkiego magistratu, No i proszę. Napisaliśmy, a w kilkanaście dni później pojawiły się ekipy budowlane, aby zainstalować przejście dla pieszych w okolicy niebezpiecznego skrzyżowania. To się nazywa potęga prasy.

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search