Wszystkie

Przystanek na piątkę!

Ponad 300 uczestników z różnych zakątków regionu, blisko 30 warsztatów dla młodych ludzi, kolorowy przemarsz z Czarnego Lasu na rynek w Nowym Bytomiu - tak w skrócie można podsumwać tegoroczny, piąty już Śląski Przystanek PaT. Impreza zagościła tym razem aż w trzech miejscach: Szkole Podstawowej nr 4, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz na placu Jana Pawła II.

„Nie wracajmy jeszcze na ziemię/ W brokacie gwiazd nam do twarzy/ Pobujajmy jeszcze w obłokach/W obłokach najlepiej się marzy“ - refren oficjalnego hymnu PaT-u zabrzmiał w ostatnią sobotę maja nie tylko z płyty, ale również na żywo, w autorskim wykonaniu Jarosława Chojnackiego. Kompozytor i wokalista był gościem specjalnym jubileuszowej edycji Przystanku. Na nowobytomskim rynku zaprezentowała się także orkiestra reprezentacyjna dolnośląskiej policji. Swoje umiejętności pokazali też uczestnicy warsztatów. Salsa, dancehall, taniec brzucha, taniec współczesny, beat box, wokal, hip hop, aikido - to tylko niektóre z bogatej oferty przygotowanej przez organizatorów. „Atmosfera super“, „Ludzie bardzo mili dla siebie“, „Pozytywnie“, „Działo się“ - to najczęstsze opinie, jakie można było usłyszeć z ust uczestników Przystanku.

PaT, czy Profilaktyka a Ty jest programem realizowanym przez Komendę Główną Policji. Jego podstawowy cel to promocja życia bez nałogów i przemocy wśród młodych ludzi.
R

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search