heading article

Wszystkie

Puchar wiosny dla gospodyń

Previous Next

Dwie drużyny z Czech, jedna ze Słowacji, MTS Żory, Ruch Chorzów i dwie ekipy gospodyń zmierzyły się w hali MOSiR w Łaziskach w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej dziewcząt o puchar Dyrektora MOSiR. Gospodynie okazały się mało gościnne, gdyż zajęły dwa miejsca na podium. Najlepszym zespołem okazał się MOSiR I, a trzecie miejsce przypadło drugiej ekipie z Łazisk. Brawa dla zawodniczek i trenerki – Iriny Krawczyk, która nie po raz pierwszy potwierdziła, że wykonuje solidną pracę szkoleniową, wychowując kolejne zastępy adeptek szczypiorniaka.

Wyniki:
Faza grupowa
MOSiR I    - MTS Żory 10:5
MOSiR II - KS Ruch 11:1
HK Stupawa - Sokol Hrabóvka 7:8
HC Ostrawa - Junior Mocenok SK 10:6
MOSiR I    - Sokol Hrabóvka 14:5
MOSiR II – Junior Mocenok SK 14:8
MTS Żory – HK Stupawa 14:7
KS Ruch    - HC Ostrawa 10:14
HK Stupawa - MOSiR I 3:14
HC Ostrawa - MOSiR II 7:7
Sokol Hrabóvka – MTS Żory 5:7
Junior Mocenok SK - KS Ruch 8:15
                    Faza pucharowa   
MOSIR I – Junior MOCENOK SK 14:8
MOSIR II    - Sokol HRABÓWKA 13:6
HC OSTRAWA    - HK STUPAWA 15:16
MTS ŻORY    - KS RUCH 15:6
Półfinały
Junior MOCENOK – Sokol HRABÓWKA 18:10
MOSIR I - MOSIR II 16:9
HC OSTRAVA - KS RUCH 11:10
HK STUPAVA     - MTS ŻORY 7:14
Finał o V miejsce   
Junior MOCENOK – HC OSTRAVA 8:17
Finał o III miejsce
MOSIR II – HK STUPAVA 13:4
Finał
MOSIR I Łaziska Górne - MTS ŻORY    15:10

Tabela końcowa turnieju:
1. MOSiR I Łaziska Górne
2. MTS Żory
3. MOSiR II Łaziska Górne
4. Tatran Stupava
5. HC Ostrava
6. Junior Mocenok SK
7. TI Sokol Hrabovka
8. Ruch Chorzów

Nagrody indywidualne:
Najlepsza bramkarka – Daria Gibiec (MOSiR I Łaziska Górne)
Najskuteczniejsza zawodniczka – Angelika Busk (MTS Żory)
Najlepsza zawodniczka turnieju – Jana YILDIZOVA (HC Sokol Stupawa Słowacja).
Ekipy MOSiR-u wystąpiły w składach:
MOSiR I (rocznik 1999): Joanna Pawłowska, Angelika Myszor, Agnieszka Pichen, Sandra Bagnowska, Patrycja Bochenek, Gabriela Rother, Kamilla Bilgoń, Roksana Wójcik, Klaudia Sójka, Paulina Witkowska, Anna Iwan, bramkarki: Daria Gibiec, Malwina Blachowska.
MOSiR II (rocznik 2000): Aleksandra Włoch, Klaudia Gralik, Wiktoria Powyszyńska, Karolina Czaja, Paulina Puchałka, Paulina Pietrzyk, Paulina Kamińska, Beata Fojt, Paulina Małyska (rocznik 2003), Justyna Sielicka, bramkarki: Patrycja Herman, Wiktoria Sidełko, (drużynę wspomagał Paweł Krawczyk rocznik 2003).

Tadeusz Piątkowski
Więcej w czerwcowym wydaniu „Naszej Gazety”

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search