Wszystkie

Reciorze się organizują!!!

Tak właśnie zatytułował wpis na portalu społecznościowym Burmistrz Stanisław Piechula. To w reakcji na opublikowanie przez „Stowarzyszenie Reta” ankiety dla mieszkańców tej części miasta. O co dokładnie chodzi?

Zaniedbywana przez lata Reta rozbudowuje się, więc szybko przybywa tu mieszkańców. Największą bolączką wydaje się fatalny stan dróg i chodników oraz niska jakość miejsc do rekreacji. Szkoła, mieszcząca się w blokach na „Manhattanie” bez porządnej sali gimnastycznej to kolejna bolączka mieszkańców Rety. Reta nie jest dzielnicą, więc nie ma Rady Dzielnicy, która mogłaby szybciej i sprawniej komunikować się z Urzędem Miasta, ale także mobilizować mieszkańców, kiedy jest to potrzebne. Stąd pomysł, aby założyć Stowarzyszenie Reta - dobrowolną organizację zrzeszającą mieszkańców, którzy chcą coś zrobić dla tej części miasta. Ankieta ma być jednym z wyznaczników kierunków działań Stowarzyszenia, którego zamysłem jest działanie dla dobra całej lokalnej społeczności, a nie „załatwianie” partykularnych interesów jednostek.

Przypominam również, i zachęcam do udziału w konsultacjach społecznych ogłoszonych przez Burmistrza, na wniosek 724 (!) mieszkańców Mikołowa. Jeśli jesteś za tym, aby Reta i Wymyślanka były dzielnicami - weź udział w konsultacjach i wypełnij formularz, który publikujemy poniżej. Dlaczego warto? Rada dzielnicy może opiniować plan zagospodarowania przestrzennego, działania Urzędu Miasta w zakresie infrastruktury, porządku i bezpieczeństwa w dzielnicy. Rada Dzielnicy to większy wpływ mieszkańców Rety i Wymyślanki na to co dzieje się w ich otoczeniu, dlatego gorąco zachęcam do wspierania takich inicjatyw mieszkańców. Takie Rady to nic nowego w Mikołowie - od dawna funkcjonują przecież Rady Sołeckie i Rada jedynej póki co dzielnicy Mikołowa - Kamionki.

Formularz należy złożyć lub wysłać pocztą do Urzędu Miasta (Rynek 16, 43-190 Mikołów), a także przesłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W konsultacjach mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Mikołowa, nie tylko Rety i Wymyślanki. Ważne, aby formularze trafiły do Urzędu w dniach od 1 do 15 września!

Zachęcam mieszkańców Rety do wypełnienia ankiety, którą znaleźć można pod adresem www.goo.gl/06Wuho.

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search