Wszystkie

Rotmistrz Witold Pilecki patronem II LO w Mikołowie

Previous Next

II Liceum Ogólnokształcące w Mikołowie obchodziło dwudzieste urodziny i co najważniejsze otrzymało imię wielkiego, polskiego patrioty i bohatera rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięli udział poseł Krzysztof Gadowski, starosta Henryk Jaroszek, Lucjan Smolorz, przewodniczący Rady Powiatu, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu mikołowskiego, uczniowie, absolwenci i emerytowani nauczyciele. 

– Zanim jednak w głosowaniu tajnym opowiedzieli się za tym patronem uczniowie, nauczyciele i rodzice odbyły się debaty klasowe, prezentacje sylwetek proponowanych patronów, bowiem młodzież zgłosiła również dwie inne postaci historyczne: Wojciecha Korfantego i Konstantego Wolnego – wyjaśnia Grażyna Grzegorczyk, dyrektor II LO w Mikołowie.
W trakcie uroczystości mogliśmy wysłuchać wspomnień dwóch byłych dyrektorek szkoły, które opowiadały jak szkoła się tworzyła i wrastała w mikołowską społeczność. Wspominali również absolwenci oraz nauczyciele. Mogliśmy również wysłuchać przesłania, jakie skierowała do młodzieży Zofia Pilecka-Optułowicz, które zostało nagrane, podczas jej spotkania z młodzieżą w Sejmie. Następnie Lucjan Smolorz, przewodniczący Rady Powiatu przeczytał treść uchwały, która nadawała imię szkoły, a rodzice przekazali ufundowany przez nich sztandar z podobizną patronatem. Więcej szczegółów w papierowym wydaniu „Naszej Gazety”.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search