Rozrywka

Tomasz Budzyński akustycznie

Legenda polskiej muzyki rockowej - Tomasz Budzyński wystąpi w najbliższą sobotę – 10 lipca o godz. 20 w Domu Kultury w Gostyni (powiat mikołowski), ul. Pszczyńska 366, scena plenerowa, tzw. „Zagroda Śląska”, za budynkiem Domu Kultury, wjazd od ul. Pszczyńskiej. Wstęp wolny.

Tomasz Budzyński - wokalista, kompozytor, autor tekstów, malarz. W latach 1982 - 84 wokalista kultowego zespołu Siekiera. W 1985 roku wraz z Robertem Brylewskim i filozofem Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia, w którym jest wokalistą do dziś. Występuje też w zespołach Trupia Czaszka, Rimbaud i 2tm2,3. Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt, w tym trzy albumy solowe. Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią. Obrazy Tomasza Budzyńskiego znajdują się na wielu okładkach płyt, a także książek.

W 2011 roku zadebiutował jako reżyser oraz pisarz. Książka „Soul Side Story” to literacka i poetycka autobiografia. Z kolei pełnometrażowy film „Podróż na Wschód” miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Nowe Horyzonty" we Wrocławiu. W kwietniu 2016 ukazała się kolejna książka pt. „Miłość”.

 Koncert odbywa się w reżimie sanitarnym.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search