Wszystkie

Rudzkie „Tigrisy” w czołówce Bikemaratonu.

W  Świeradowie Zdrój odbył się finał największego cyklu maratonów kolarskich MTB w Polsce.  Fuji - Bikemaraton zgromadził na starcie prawie tysiąc kolarzy MTB z całej Polski.  Na trudnych, górskich, karkonoskich trasach rywalizowali także kolarze z Rudy Śląskiej, którzy walczyli nie tylko o zwycięstwo w ostatnim bikemaratonie w tym sezonie, ale także o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu 10 maratonów rowerowych.

Na interwałowej trasie w Świeradowie ścigając się po szutrowych i błotnistych leśnych ścieżkach bardzo dobrze radzili sobie "górale", członkowie Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK "TIGRIS" z Rudy Śl.. Na dystansie Medano (29,5 km o sumie przewyższeń ok. 800 metrów) Zbigniew Domżalski zwyciężył w kategorii wiekowej M5 (51-60 lat), a Piotr Losa był dziewiętnasty.

Natomiast Andrzej Kandziora w kat. M6 (powyżej 61 lat) na dystansie Mega (42 km, przewyższenia 1200 m) zajął dobre piąte miejsce. Ten ostatni dobry kolarski start przełożył się na wysokie pozycje mieszkańców Rudy Śląskiej w klasyfikacji generalnej tego największego cyklu Bikemaratonu w Polsce. W 2013 roku odbyło się dziesięć Bikemaratonów: Zdzieszowice, Wieluń, Głuszyca, Wrocław, Myślenice, Bielawa, Szklarska Poręba, Wisła, Polanica Zdrój i Świeradów Zdrój.  Do generalnej klasyfikacji zaliczano sześć najlepszych uzyskanych wyników przez danego zawodnika w poszczególnych wyścigach. We wszystkich maratonach kolarskich MTB wystartowało ponad 10 000 kolarzy, zmagali się nie tylko z ciekawymi, technicznymi trasami, ale także z deszczem na karkołomnych zjazdach oraz upałem na długich górskich podjazdach.

Klasyfikację generalną Fuji Bikemaratonu 2013 na dystansie Medano w kat. M5 wygrał Zbigniew Domżalski; Piotr Losa zajął 13 miejsce; Henryk Kajzer 16, i Grzegorz Piegza 35.

Startujący w kat. M6 na dystansie Mega Andrzej Kandziora zajął w generalce bardzo dobre czwarte miejsce.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search