Wszystkie

Spotykamy się z pozytywnym odbiorem

Rozmowa z Michałem Bziukiem, liderem rudzkiego zespołu Ritorno.

- Rozmawiamy na gorąco po premierze debiutanckiej płyty. Jakie wrażenia po promocyjnym koncercie? Jesteście zadowoleni ze swojego pierwszego "muzycznego dziecka"
- Tak,to prawda. W piątek 29 listopada w "Mateczniku", dzięki naszemu patronowi medialnemu TV Sfera, odbył się promocyjny koncert naszej debiutanckiej płyty zatytułowanej „Na gitarze wciąż gram ". Był to dla zespołu bardzo ważny dzień dlatego cieszymy się, że z naszego zaproszenia skorzystali: zespół Nas Troje, Beata i Marcin i debiutująca na scenie śląskiej muzyki Monika Konopka. Muszę przyznać, że zaskoczyła mnie frekwencja. Kiedy zobaczyłem wypełnioną gośćmi salę pomyślałem , że to połowa sukcesu. Zostało nam już tylko martwić się o to jak zostaniemy przyjęci, a w zasadzie jak zostaną przyjęte nasze piosenki. Jeśli chodzi o to, czy jesteśmy zadowoleni z pierwszej płyty to powiem: Tak, chociaż szczerze mówiąc wolelibyśmy, żeby zadowoleni byli słuchacze. Jak na razie spotykamy się z pozytywnym odbiorem, co nas niezmiernie cieszy. Może zabrzmi to nieskromnie ale taka jest prawda, że gdyby nie mój upór to dzisiaj nie byłoby ani płyty a może nawet i zespołu. Jestem osobą zawziętą i jak coś zaczynam to staram się doprowadzić to do końca. Dlatego możemy w końcu wspólnie cieszyć się naszą pierwszą, mam nadzieję że nie ostatnią, płytą.

- Jak długo trwały prace nad repertuarem albumu?
- Od powstania pierwszego utworu, a jest nim "Tylko z Tobą", do ostatniego minęło prawie dwa i pół roku. Może to długo, ale nie chcieliśmy robić nic na siłę. Zależało nam głównie na tym, aby każda piosenka miała dobry tekst i wpadającą w ucho muzykę. Ważne było również dotarcie do słuchaczy w każdym wieku. To była na prawdę ciężka praca dlatego dziękuję serdecznie mojemu przyjacielowi Mateuszowi Szymczykowi z zespołu Bez Nazwy, spod pióra którego wyszły teksty i muzyka do każdego utworu.

- Gdybyście mieli zareklamować płytę komuś, kto nie miał wcześniej kontaktu z Waszą muzyką, to powiedzielibyście...
- A czy jest jeszcze ktoś, kto nas nie zna? Hahaha... A tak poważnie, to zachęcamy wszystkich do posłuchania. Wydaje mi się, że jeśli jesteśmy na śląskich listach przebojów zarówno telewizyjnej i radiowej, to znak że jest pozytywny odbiór naszej muzyki. Na płycie znajduje się 12 utworów. Są piosenki nastrojowe na specjalne okazje tylko we dwoje ale i też szybkie na domowe prywatki i okazjonalne na urodziny czy jako podziękowanie dla rodziców. Gwarantuję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

- Jakie działania promocyjne planujecie w najbliższym czasie?
- Na pewno odbędzie się kilka imprez promujących płytę, najbliższy 12 grudnia w Halembie.W najbliższych dniach można nas będzie usłyszeć w rozgłośniach radiowych. 7 grudnia TV Sfera wyemituje koncert promocyjny z „Matecznika" dla wszystkich, którzy nie byli a mieliby ochotę obejrzeć i posłuchać. Zainteresowanych płytą i pracą zespołu zapraszamy na naszą stronę www.ritorno.pl lub na profil facebookowy zespołu. No i życzymy miłego odbioru.
Rozmawiał: ROD

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search