Wszystkie

Sygnalizacja ułatwi ruch w Bielszowicach

Rozpoczęła się budowa sygnalizacji świetlnej w Bielszowicach na skrzyżowaniu ulic Kokota, ks. Niedzieli i Halembskiej. Z utrudnieniami, które jak zapewnia Kornel Milbrant z Wydziału Dróg i Mostów, nie będą duże, kierowcy muszą liczyć się przez kilka najbliższych tygodni. Ta drogowa inwestycja powinna zakończyć się 12 października.

Na skrzyżowaniu zastosowana zostanie sygnalizacja akomodacyjna, której działanie polega na tym, że czas włączenia świateł będzie się automatycznie dostosowywał do natężenia ruchu samochodów w danym kierunku. Dla pieszych przewidziano sygnalizację wzbudzaną, aktywowaną przyciskiem i emitującą dźwięk dla osób niewidomych. Koszt całej inwestycji powinien zamknąć się w 473 tys. zł.

– Głównym zadaniem jest sam montaż sygnalizacji. Towarzyszyć będą temu korekty w organizacji ruchu, ale będą one kosmetyczne – dodaje Kornel Milbrant

To ważna inwestycja drogowa z punktu widzenia mieszkańców Bielszowic i kierowców tędy przejeżdżających. Sygnalizacja znacznie ułatwi ruch pieszych, który na wspomnianym skrzyżowaniu znacznie zwiększa się w godzinach, w których w kopalni „Bielszowice” pracę rozpoczyna kolejna zmiana. Ulgę poczują też kierowcy, zwłaszcza ci, którzy w godzinach szczytu usiłują wyjechać z ulic ks. Niedzieli i Halembskiej na ulicę Kokota. Sygnalizacja świetlna bez wątpienia poprawi w tym miejscu bezpieczeństwo.

(wt) Foto. Maciej Geyer

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search