heading article

Wszystkie

Szukamy olimpijczyków

Previous Next

Dla sportowca największą imprezą są Igrzyska Olimpijskie o udziale w nich marzy każdy, kto w jakikolwiek sposób uczestniczy w rywalizacji sportowej. Z kolei medaliści olimpijscy stają się narodowymi bohaterami i tak było od lat. Ale by te medale zdobywać za dziesięć – dwanaście lat, przyszłych olimpijczyków trzeba szukać już dziś. Temu też służy impreza nazwana „Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków”, która w tym roku została rozegrana po raz szósty.

Patronat nad nią sprawuje Prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki. Celem imprezy jest propagowanie aktywności fizycznej i sportowego współzawodnictwa w myśl zasad fair-play oraz promowanie idei olimpijskiej barona Pierre de Coubertin’a, według której ważne jest przede wszystkim uczestnictwo, a nie wynik.

Jedna z takich „Małych IO” odbyła się w Mikołowie. W hali sportowej MOSiR w Mikołowie odegrano hymn olimpijski, zapalono znicz olimpijski, złożono ślubowanie olimpijskie oraz podpisano flagę olimpijską. Ceremoniał jak podczas prawdziwych Igrzysk, a uczestnikami tych mikołowskich byli uczniowie klas I - III szkół podstawowych z Mikołowa i sołectw mikołowskich (SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5, ZSP nr 2, SP nr 8, ZSP, ZS nr 2 i ZS nr 3).

Mikołowskie „Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków”, służą ponadto integracji dzieci z Mikołowa, zachęcanie ich do aktywności ruchowej, promocji obiektów sportowych oraz wyłonienie tzw. „nadziei olimpijskich”. Gośćmi mikołowskiej „Olimpiady” była biathlonistka, olimpijka z Soczi, Weronika Nowakowska – Ziemniak. Znicz olimpijski zapalili Anna Ćmok i Jakub Nowak.

Wracając do rywalizacji sportowej, w każdej z drużyn rywalizowało 12 zawodników w dyscyplinach zabawowych: przenoszenie jajek, strzały na bramkę, sztafeta zwinnościowa, toczenie kuli, sztafeta hokejowa, rzuty do kosza, sztafeta na szczudłach.

Wszystkie startujące drużyny otrzymały puchary za zajęte miejsca, a każdy uczestnik zawodów - pamiątkowy medal, nominację olimpijską, słodycze oraz gadżety olimpijskie ufundowane przez PKOl.

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 3
2. Szkoła Podstawowa nr 5
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
4. Szkołą Podstawowa nr 8
5. Zespół Szkół nr 2
6. Zespół Szkół nr 3
7. Szkoła Podstawowa nr 4
8. Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1
Tapi

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search