Wszystkie

Torowiska w trakcie liftingu

Od kilku miesięcy spółka Tramwaje Śląskie S.A. realizuje duży projekt pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Jego efekty widać też w Rudzie Śląskiej. W ramach tego zadania w kwietniu rozpoczęto przebudowę torowiska przy ul. Zabrzańskiej.

Potem gruntownie zmodernizowane zostały przejazdy w rejonie pętli tramwajowej. W sierpniu zakończyła się modernizacja przejazdów w ul. Asfaltowej i “Drodze do Lipin”. Od poniedziałku, 19 sierpnia roboty przeniesione zostały na ul. Katowicką. Tu remontowany jest przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ulic: Obrońców Westerplatte i Katowickiej, a prace potrwają około dwóch tygodni.

- We wrześniu natomiast konsorcjum NDI Balzola, które prowadzi prace w Rudzie Śląskiej, rozpocznie przebudowę najdłuższego odcinka na ul. Dworcowej. Remont potrwa nieco dłużej bo przebudowywane zostanie około 300 metrów torowiska – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Mocno zaawansowane są także prace związane z przebudową torowiska przy ul. Zabrzańskiej.

- W tej chwili ku końcowi zmierzają roboty przy tunelu, niebawem, podobnie jak na pozostałym odcinku, nastąpi montaż torowiska. Zrobiono już bowiem przekładkę instalacji i ułożono podkłady. Były to roboty ziemne, które mogły sprawiać wrażenie, że niewiele się dzieje. Wszystkie prace wykonywane na torowiskach Rudy Śląskiej przez konsorcjum NDI Balzola zakończą się najpóźniej 18 maja przyszłego roku – podsumowuje Andrzej Zowada.

Remonty torowisk niosą za sobą  zmiany w organizacji ruchu tramwajowego. Od 19 sierpnia poróżni muszą wziąć pod uwagę, że niektóre linie tramwajowe będą kursowały nieco inaczej niż dotychczas: tramwaje linii nr 9 będą kursować na skróconej trasie: Bytom pl. Sikorskiego – Ruda Śląska Chebzie Pętla, tramwaje linii nr 17 będą kursować na trasie: Ruda Śląska Chebzie Pętla – Łagiewniki Targowisko – Chorzów Ratusz, zawieszone zostają kursy linii nr 47, tramwaje linii nr 11 będą kursować zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy na trasie Ruda Śląska Chebzie Rondo – Świętochłowice Mijanka KZK GOP zapewni autobusową komunikację zastępczą oznaczoną jako T-9. W nocy autobusy te kursować będą na wydłużonej trasie do przystanku Chorzów Ratusz.
(wt) Foto. Maciej Geyer

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search