Wszystkie

Trudno dojechać do „Trzynastki”

Previous Next

Dojazd do Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielszowicach jest nie lada problemem. Tak twierdzą rodzice dowożący dzieci na zajęcia. Zazwyczaj podjeżdżają pod budynek od strony pobliskiego osiedla. Ciasnota panująca na wąskiej drodze osiedlowej daje im się we znaki, podobnie jak na niewielkim parkingu przy wejściu do szkoły.

Zresztą ten problem dotyczy nie tylko rodziców, ale też mieszkańców osiedla, którzy przed godziną 8.00 nie mają szans bezkolizyjnego wyjechania z osiedlowych parkingów.

Okazuje się, że to nie jedyny problem komunikacyjny w tym miejscu. Borykają się z nim również kierowcy busików dowożących dzieci niepełnosprawne. Trzeba przypomnieć, że od lat bielszowicka placówka prowadzi klasy integracyjne. Busikom pozostaje wjazd główny czyli ten od ulicy ks. Niedzieli. Podjeżdżając pod budynek natrafiają na samochody pracowników szkoły. Biorąc pod uwagę fakt, że miejsca jest niewiele wyjazd takiego pojazdu spod szkoły graniczy z cudem.

Ten problem, zdaniem rodziców i mieszkańców, ma szansę na pozytywne rozwiązanie. Istnieje bowiem możliwość rozbudowy parkingu właśnie od strony osiedla. Można też poszerzyć wjazd do szkoły z ulicy ks. Niedzieli. Możliwości jak się okazuje są, wystarczy tylko dobra wola urzędników, którzy mamy nadzieję wezmą sobie do serca oczekiwania zarówno rodziców jak i mieszkańców tego bielszowickiego osiedla.
(wt) Foto. Maciej Geyer

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search