Wszystkie

Tymczasowa nawierzchnia daje się we znaki

Mieszkańcy ul. Przelotowej w Orzegowie liczą na wymianę nawierzchni drogi. Mają nadzieję, że inny, a przede wszystkim trwały,  rodzaj pokrycia ulicy sprawi, że nie trzeba będzie jej notorycznie remontować.

- Droga pokryta jest trylinką, która w ogóle nie sprawdza się jako stała nawierzchnia. Nie ma się czemu dziwić. Z informacji, które uzyskałem wynika, że powinna być wykorzystywana jedynie do budowy parkingów i tymczasowych dróg. Tylko w  takich przypadkach jest odpowiednia – mówi mieszkaniec ulicy Przelotowej.

Opinię naszego Czytelnika potwierdzają fakty. Trylinka ułożona na drodze rzeczywiście jest nietrwała. Kostki wypłukuje woda, tworząc znaczne ubytki. Równie często kostki pękają pod ciężarem przejeżdżających samochodów. Tak czy inaczej droga notorycznie nadaje się do naprawy.
- Nieustannie monitujemy o remont bo nawierzchnia często nie nadaje się do użytku. Nie chcemy się naprzykrzać urzędnikom ale nie mamy wyjścia – dopowiada orzegowianin.

Zarówno on jak i jego sąsiedzi liczą, że wreszcie nawierzchnia drogi zostanie wykonana z trwałego materiału problemy skończą się bezpowrotnie.
(wt)

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search