Wszystkie

Uczniowie „Miarki” w Bad Segeberg

Previous Next

W wielu szkołach realizowane są różne projekty, mające na celu integrowanie uczniów z różnych miast, regionów, a nawet państw. Miałam okazję uczestniczyć w wymianie międzyszkolnej organizowanej dzięki współpracy ILO w Mikołowie z Gimnazjum w Bad Segeberg.

Dzięki inicjatywie i działaniom  dyrekcji oraz nauczycieli naszej szkoły, wraz z innymi uczniami najpierw korespondowałam, a następnie spotkałam się z rówieśnikami z Niemiec.

Po czerwcowej wizycie niemieckiej młodzież w naszych rodzinach, nadszedł czas na nasz wyjazd do Bad Segeberg.

Każdy z uczniów zamieszkał na tydzień w domu swojego niemieckiego kolegi. Przez cały ten czas poznawaliśmy kulturę naszych nowych przyjaciół, ich zwyczaje i styl życia. Wraz z nimi, uczestniczyliśmy w lekcjach oraz licznych wycieczkach. Plan zajęć był bardzo atrakcyjny. Poruszając się głównie komunikacją miejską, która jest w Niemczech świetnie zorganizowana, zwiedziliśmy między innymi Hamburg oraz Lubekę. Prócz zabytkowo -historycznego charakteru wycieczek do tych miast, organizatorzy zadbali także o inne atrakcje, które umiliły nam czas. Była to m.in. wizyta w Parku Miniatur, gdzie mogliśmy zobaczyć ogromną ilość interaktywnych makiet.
Nasza wizyta w Niemczech nie miała jedynie turystycznego charakteru, podczas takiej wymiany poznawaliśmy naszych rówieśników, ich zwyczaje i rodziny, nawiązaliśmy nowe międzynarodowe przyjaźnie.
Wymiana międzyszkolna jest świetnym doświadczeniem, warto więc wziąć w niej udział i zaprosić do swojego domu niemieckiego ucznia.

Hanna Langer

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search