Wszystkie

Upominki z orzeskiej leszczynki

Previous Next

W grudniu, w Orzeszu trwała akcja „Świąteczne upominki z orzeskiej leszczynki”. Zbierano odzież, zabawki, słodycze oraz artykuły szkolne. Rzeczy zostały przekazane za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do najbardziej potrzebujących rodzin z Orzesza.

Na terenie Orzesza było 18 punktów zbiórki, głównie szkoły i przedszkola, ale także firmy. Jednym z punktów był także Urząd Miasta oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Jednorazowy punkt udało się zorganizować podczas kiermaszu świątecznego w SKS „Piwnica” w Woszczycach. Wszystkie rzeczy z punktów zbierane były w jednym miejscu, segregowane w kartonach, a następnie przekazywane do MOPS-u, który zajął się ich rozdysponowaniem.

- Jestem dumna z mieszkańców naszego miasta, którzy oddawali rzeczy zadbane i czyste. Często zabawki miały jeszcze metki, a gry planszowe były oryginalnie zapakowane. Zdarzało się, że po rozwiązaniu worka pachniało proszkiem do prania – to znak, że darczyńcy naprawdę stanęli na wysokości zadania – dodaje Magda Wajda, wolontariuszka Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu oraz pracownik Przedszkola nr 2.

Udało się zebrać także wiele słodyczy i artykułów szkolnych, z których zostały stworzone  paczki w charakterystycznych zielonych reklamówkach z uśmiechem. Akcja organizowana była przy wsparciu Urzędu Miasta Orzesze oraz Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search