Wszystkie

Uzbrajamy się… w cierpliwość

W każdym numerze naszej gazety piszemy o tym, że władze miasta nie radzą sobie z pozyskiwaniem środków unijnych. Jak widać, jest to temat rzeka. W ramach środków unijnych było do wzięcia ponad 50 mln zł na uzbrojenie terenów poprzemysłowych. Gdyby Ruda Śląska wystartowała w tym konkursie, byłaby faworytem. Gdyby…

W skali regionu, a nawet całego kraju, Ruda Śląska przoduje, jeżeli chodzi o powierzchnię terenów poprzemysłowych. Dla inwestorów są to atrakcyjne grunty, ale pod warunkiem, że się je odpowiednio przygotuje. Trzeba takie tereny najpierw uzbroić, później rozreklamować, na końcu sprzedać i policzyć zyski. Nasze miasto nie potrafi nawet przebrnąć przez pierwszy etap. W grudniu 2013 r. rozstrzygnięto konkurs  na dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dotyczącego uzbrojenia terenów poprzemysłowych. Do rozdziału było 50 mln zł.  Niestety władze naszego miasta nawet nie złożyły wniosku i nie sięgnęły po pieniądze, które były na wyciągnięcie ręki. Nie możemy nawet ponarzekać, że ktoś dostał po znajomości, a nas pominięto. Oddaliśmy tę walkę walkowerem, choć bylibyśmy faworytem.

W konkursie udział wzięło dziewięć projektów, z których cztery zostały wybrane do dofinansowania, a dwa są na liście rezerwowej.

Wybrane zostały miasta:
Bytom – 17 mln zł
Gliwice – 4,6 mln zł
Zabrze – 27,6 mln zł
Częstochowa – 1,3 mln zł

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search