Wszystkie

W Bielszowicach czekają na plac zabaw

Mieszkańcy Bielszowic, zwłaszcza ci posiadający małe dzieci, nie mogą narzekać na nadmiar placów zabaw w dzielnicy. Jeszcze do niedawna pod tym względem była to biała plama na mapie miasta. Ponad rok temu na naszych łamach pokazywaliśmy jedyny w dzielnicy plac zabaw, usytuowany obok bielszowickiego kościoła p.w. św. Marii Magdaleny, który niestety czasy świetności już dawno ma za sobą. Wskazywaliśmy, że takie miejsce przydałoby się również w Parku „Strzelnica”.

Przez ten czas w Bielszowicach przybył ładny plac zabaw wybudowany w  ramach projektu „Radosna szkoła”, w którym ministerstwo dofinansowuje inwestycję w 50 procentach. Chociaż powstał on przy Szkole Podstawowej nr 13, to jednak służy wszystkim maluchom z dzielnicy. Jak się okazuje nowy nabytek to za mało. Rzeczywiście spora grupa bielszowickich maluchów do SP 13 ma zdecydowanie za daleko.

Prośbę o wybudowanie kolejnego miejsca zabawy dla dzieci skierowali do władz miasta przedstawiciele Wspólnot Mieszkaniowych z ulic: Równoległej, PCK i Kokota. Zaproponowali zagospodarowanie istniejącego parku przy ul. PCK.

- Chcielibyśmy, aby zainstalowano w tym miejscu huśtawki, zjeżdżalnię i piaskownicę dla dzieci młodszych i elementy zręcznościowe dla starszych. W najbliższej okolicy nie ma tego typu obiektu gdzie dzieci mogłyby spędzać czas. Proponujemy też wykonanie oświetlenia i odgrodzenia tego miejsca od przystanku autobusowego. Park jest oddalony od zabudowań więc dziecięcy gwar nie powinien nikomu przeszkadzać – mówią przedstawiciele wspomnianych wspólnot. 

Jak się okazuje władze miasta nie planują budowy placu zabaw w miejscu wskazanym przez mieszkańców. Informują jednak, że w 2014 roku w ramach wspomnianego projektu „Radosna Szkoła” powstanie ogólnodostępny plac zabaw przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 przy ul. Bielszowickiej. Takie rozwiązanie być może usatysfakcjonuje przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych gdyż nowy plac zabaw będzie usytuowany w niedalekim sąsiedztwie ulic: PCK, Równoległej i Kokota.
(wt) Foto. Maciej Geyer

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search