Wszystkie

Weekend z futsalem

Previous Next

Sobotnio – niedzielne imprezy w halembskiej hali sportowej MOSiR można w stu procentach nazwać „weekendem z futsalem”, jako że przez dwa dni ta dyscyplina dominowała na parkiecie. W sobotę rozegrano XI Memoriał im. Tomka Szei, a w niedzielę eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski U16 oraz mecz pierwszej ligi futsalu: Gwiazda - AZS UMCS Lublin.

Puchar dla „Kolegów”

Dziesięć lat po śmierci utalentowanego piłkarza z Rudy Śląskiej, Tomasza Szei, rozegrano XI edycję Memoriału jego imienia. Wystartowało dziesięć drużyn, które w pierwszej fazie grały w grupach systemem „każdy z każdym” a potem już w fazie pucharowej o miejsca. Grające drużyny, to Koledzy Tomka, uczniowie klasy sportowej, rudzkie kluby piłkarskie oraz ekipy związków zawodowych. W finale „Koledzy Tomka” pokonali KWK Pniówek 1:0. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa WZZ "Sierpień 80" KWK Halemba-Wirek. Najlepszym zawodnikiem i najskuteczniejszym strzelcem został Artur Opeldus z zespołu „Koledzy Tomka”, a najlepszym bramkarzem - Marcin Gruszczyński z KWK Pniówek.

Gwiazda w finale

Cztery zespoły rywalizowały o awans do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U16. Prawo gry w finale czekało na dwie najlepsze ekipy. Okazały się nimi drużyny Rekordu Bielsko - Biała i Gwiazdy Ruda Śląska.

Turniej finałowy odbędzie się na przełomie lutego i marca w Kaliszu

Wyniki:

Gwiazda - Kamionka Mikołów 4:2
Rekord Bielsko - GAF Jasna Gliwice 2:0
Gwiazda - GAF Jasna Gliwice 9:1
Kamionka MIkołów - Rekord Bielsko 0:3
Rekord Bielsko - Gwiazda 4:3
Kamionka Mikołów - GAF Jasna Gliwice 2:2

Postraszona Gwiazda

Gwiazda - AZS UMCS Lublin 9:3 (4:3)
Bramki dla Gwiazdy: Szymon Łuszczek 3 (8, 31 i 37 min.), Mateusz Krzymiński 2 (2 i 15 min.), Bartosz Siadul  2 (30 i 31 min.), Jakub Szol (34 min.), Wojciech Działach (16 min.)

Halembianie byli faworytami w konfrontacji z ekipą lubelskich akademików, ale ci w pierwszej odsłonie postraszyli gospodarzy. Utrzymywali jednobramkową stratę i byli bliscy wyrównania. Druga odsłona należała już do miejscowych, którzy strzelili pięć goli, pokazując, że są poważnym kandydatem do wywalczenia awansu.

P.S. W drugim meczu pierwszej ligi futsalu mikołowska Kamionka zremisowała w Gliwicach z Nbit-em 3:3, prowadząc do przerwy 2:0. Bramki dla mikołowian zdobyli: Nowak, Małysa i Olszówka.
Tapi

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search