heading article

Wszystkie

Wybierz rodzinę i przygotuj świąteczną paczkę!

Previous Next

Tegoroczna  akcja „Szlachetna  Paczka” nabiera rozpędu. W minioną sobotę oficjalnie - i z dużym rozmachem - została otwarta baza rodzin objętych tą charytatywną inicjatywą.

- Darczyńcy odwiedzając stronę internetową projektu, mają okazję przeczytać, do jakich rodzin docierają wolontariusze. Na podstawie sporządzonego przez „Super W” opisu, darczyńca podejmuje decyzję, której rodzinie chce udzielić pomocy – wyjaśnia Anna Mucha, liderka akcji w Rudzie Śląskiej.

Co wyróżnia Szlachetną Paczkę spośród innych świątecznych akcji? - Przede wszystkim rodzaj pomocy, jaka trafia do rodzin. Paczka nie jest podarowaniem czegoś, czego zbywa. Jest pomocą odpowiadającą na konkretne potrzeby konkretnej rodziny. Rzeczy pakowane do pudeł przez darczyńców są nowe, lub używane bardzo dobrej jakości – nie noszące śladów użytkowania. Dzieje się tak, ponieważ Szlachetna Paczka ma mieć głównie wartość prezentu. Rodziny włączone do projektu nie są rodzinami roszczeniowymi, same starają się poprawić swoją sytuację. Często jednak brakuje im już sił i motywacji. Otrzymanie wyjątkowego upominku, przygotowanego z myślą o nich, dodaje skrzydeł – opowiada Anna Mucha. - Zrobienie paczki to nie wrzucenie pieniędzy do puszki. Darczyńca przy pomocy wolontariusza, przygotowuje paczkę i tylko od niego zależy co w tej paczce się znajdzie – podkreśla.

Bazę rudzkich rodzin zgłoszonych do tegorocznej akcji znajdziemy na stronie www.szlachetnapaczka.pl Finał  „Szlachetnej Paczki” zaplanowano na 8-9 grudnia.  Wówczas góry prezentów trafią do potrzebujących. Dla kogo święta Bożego Narodzenia będą w tym roku radosne dzięki hojności darczyńców?
ROD

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search