Wszystkie

Wysokie dopłaty do wymiany pieców

Władze Mikołowa stawiają na ekologię i czystsze powietrze. 3 tys. zł maksymalna kwota bezzwrotnej dotacji.

Wielu z nas z pewnością pamięta jak uciążliwe potrafią być zimowe wieczory, kiedy powietrze staje się gęste od dymu. Będzie okazja, by to zmienić. Burmistrz zachęca mieszkańców do skorzystania z dotacji na zastąpienie swojego źródła ogrzewana bardziej ekologicznym. W określonych przypadkach uzyskać będzie można nawet do 3 tys. złotych bezzwrotnej dotacji. Rada Miejska podjęła niedawno stosowną uchwałę w tej sprawie. Dopłaty przyznawane na podstawie nowego regulaminu będą wyższe niż kiedykolwiek w historii miasta. Efektem planowanych przez gminę działań ma być ograniczenie niskiej emisji z indywidualnych palenisk. Dotację można dostać na:

  • demontaż starego oraz zakup i montaż nowego kotła grzewczego (elektrycznego, gazowego, olejowego lub na paliwo stałe – V klasy),
  • zakupu i montażu wkładu kominowego w przypadku instalacji na paliwo gazowe lub olejowe.

Wnioski o dopłaty będzie można składać w Wydziale Ochrony Środowiska, który służy także bardziej szczegółowe informacje.

Miasto przygotowuje się również do złożenia w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wniosku o dodatkowe środki na wymianę źródeł ciepła, z przeznaczeniem na dopłaty dla mieszkańców.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search