Wszystkie

Wytańczyli puchar wójta

Previous Next

W ubiegłym tygodniu w sali Arterii Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach odbył się VI Powiatowy Przegląd Formacji Tanecznych o Puchar Wójta Gminy Ornontowice. Konkurs przeznaczony był dla młodych zespołów tanecznych ze szkół gimnazjalnych powiatu mikołowskiego i okolic. Organizatorem imprezy było Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach we współpracy z Arterią.

Siedem tanecznych formacji przedstawiło swoje niepowtarzalne, bardzo zróżnicowane choreografie.  Konkurs stał się wspaniałym widowiskiem, w czasie którego, pomimo zaciętej rywalizacji, wszystkim dopisywały wyśmienite humory.

Jury, wzorem znanych programów telewizyjnych, komentowało występy zespołów. Zasiedli w nim: Wójt Gminy Ornontowice – Kazimierz Adamczyk (przewodniczący jury, juror reprezentujący widzów), Sebastian Chmiel (finalista I edycji X Factor z zespołem Avocado), Mateusz Sobecko (finalista VII edycji You Can Dance), Magdalena Froń i Maciej Nagórski (para taneczna sportowego tańca towarzyskiego o najwyższej światowej klasie „S” w stylu standardowym, trenująca w Szkole Tańca Igora Gutovskyi"ego) oraz Urszula Pala (przedstawiciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice).

Do walki o miano najbardziej roztańczonego gimnazjum stanęło 7 szkół:
1) Zespół LA ROSA ROYA – Gimnazjum nr 1 w Żorach
2) Zespół SZOK - NEW AGE – Gimnazjum nr 1 w Łaziskach
3) Zespół YOUNG STREET – Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach
4) Zespół FUEGO – Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach
5) Zespół SHAKY BUNS – Gimnazjum nr 1 w Żorach
6) Zespół FREAK – Gimnazjum nr 4 w Mikołowie
7) Zespół DYNAMIT – Gimnazjum nr 1 w Knurowie

Po burzliwych naradach jury, ogłoszono najlepszych z najlepszych, i tak kolejne pozycje zajęli:
I miejsce: Zespół FUEGO - Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach,
II miejsce:  Zespół DYNAMIT - Gimnazjum nr 1 w Knurowie,
III miejsce: Zespół FREAK -  Gimnazjum nr 4 w Mikołowie (Zespół Szkół nr 3 w Mikołowie).

Wyróżnienie zdobyła drużyna „Young Street” z Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach. Po części zespołowej odbyły się pojedynki na taniec solistów. Tu także bezkonkurencyjne okazały się uczennice z Ornontowic (Magdalena Szymik – I miejsce i Sylwia Kotwica – II miejsce). Na III miejscu uplasowała się Karolina z Gimnazjum w Gierałtowicach.

Prawdziwą gratką dla fanów tańca były jednak warsztaty taneczne prowadzone przez gwiazdę programu You Can Dance – Mateusza Sobecko, które odbyły się zaraz po zakończonym przeglądzie i były nagrodą dla wszystkich uczestników. Prowadzące, a jednocześnie inicjatorki całego przeglądu –  Elżbieta Lewicka i  Maria Gabor – zachęcały do pozostania, gdyż chciały, aby tancerze wyjeżdżając z Ornontowic pozostali nie tylko z miłymi wspomnieniami ale i nowymi umiejętnościami.
Wisienką na przysłowiowym „torcie” okazała się niespodzianka przygotowana przez członków Jury. Magdalena Froń i Maciej Nagórski – para taneczna najwyższej światowej klasy „S” –  zaprezentowała swój mistrzowski taniec.

Uczestnicy wyjechali z Ornontowic z nowymi umiejętnościami, nagrodami i mamy nadzieję – dobrymi wspomnieniami.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search