Wszystkie

Zakątek dla dzieci i dla seniorów

Mieszkańcy bloków położonych przy ul. 1 Maja 320, 322 w Wirku najbardziej cieszą się z modernizacji budynków, zrzucono bowiem rakotwórczy azbest oraz wykonano nową termomodernizacje i elewację. To dodało im sił do dalszego działania. Razem z sąsiadami z pozostałych wieżowców zamierzają teraz zagospodarować najbliższe otoczenie. Skorzystali z okazji i swoje propozycje zgłosili do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Jeśli nie znajdą one akceptacji będą nadal walczyć o ich realizację.

- Na naszym osiedlu brakuje placu zabaw dla dzieci i miejsca relaksu dla osób starszych. Mamy za to teren na obydwie inwestycje – mówią mieszkańcy.

Wskazują na boisko, a właściwie jego pozostałość, położoną między blokami 318 i 320. Zdaniem mieszkańców, ten obiekt zupełnie nie przyjął się w tym miejscu,  co widać zresztą gołym okiem.

- Dzieci chodzą grać do pobliskiej szkoły, a tu nikt nie zagląda. To byłoby doskonałe miejsce na plac zabaw, bo ten co jest na osiedlu przypomina dawną epokę. Na pewno powinien być ogrodzony. Można by równocześnie tuż obok zrobić zakątek dla seniorów. Wystarczyłoby kilka ławek obsadzonych wysokimi krzewami i drzewami – planują mieszkańcy i wierzą, że w przyszłym roku uda im się ten plan wcielić w życie. Bez finansowego wsparcia miasta będzie to jednak niemożliwe.
(wt) Foto. Maciej Geyer

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search