Wszystkie

Zawody Lokalne z MATP w Wyrach

Previous Next

11 czerwca 2014 roku sportowcy Klubu Olimpiad Specjalnych POGROMCY Wyry, już po raz trzeci zorganizowali Dzień Treningowy Programu MATP Olimpiad Specjalnych pod Honorowym Patronatem Wójt Gminy Wyry Pani Barbary Prasoł.

W tym roku gościliśmy  Kluby Olimpiad Specjalnych: INIEMAMOCNI z Jastrzębia Zdroju, PROMYK z Rybnika, HALEMBIANKA z Rudy Śląskiej oraz po raz pierwszy Klub Olimpiad Specjalnych MOTYL z Tychów.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Wójt Gminy Wyry Pani Barbara Prasoł, Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas również: Z – ca Burmistrza Miasta Łaziska Górne Pan Jan Ratka; Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Mikołowie Pani Krystyna Morawiec; Przewodniczący PSOUU Koło w Mikołowie Pan Lech Marschall; Pani Ilona Sigmundzik - Inspektor ds. Edukacji, Kultury, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Gminie Wyry; Przewodniczący Rady Gminy Wyry Pan Andrzej Wyroba; Dyrektor Zespołu Szkół w Wyrach Pani Ilona Sobieraj; Członek Zarządu PSOUU Koło w Mikołowie Pani Janina Piecha; Przewodnicząca Komisji Edukacji, Sportu, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej w Gminie Wyry Pani Barbara Polok; Radne Gminy Wyry: Pani Danuta Marekwia i Agnieszka Jaromin; Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu Pani Jadwiga Krajewska; Z-ca Dyrektora OREW w Wyrach Pani Alicja Szklarz.

Zawody rozpoczęliśmy uroczystym podniesieniem flagi, wysłuchaniem hymnu oraz wygłoszeniem Przysięgi Olimpiad Specjalnych przez uczennicę Zespołu Edukacyjnego naszego Ośrodka, zawodniczkę Olimpiad Specjalnych, która reprezentowała nasz Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie na IX Ogólnopolskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej w Mielcu – Natalię Marny.

Zawodnicy uczestniczyli w konkurencjach takich jak: przetoczenie, obroty, przejście do klęku, przejście przez tunel, rzut piłeczką tenisową, pokonanie przeszkód, zbieranie przedmiotów, nakładanie kółek na stojak.

W przygotowaniach do zawodów i w trakcie ich trwania pomagali nam  wolontariusze z Zespołu Szkół w Wyrach oraz I LO im. K. Miarki w Mikołowie bez których misja Olimpiad Specjalnych byłaby niemożliwa.

Uwieńczeniem zawodów było wręczenie medali i nagród dla wszystkich zawodników za wytrwałość, trud w pokonywaniu konkurencji oraz dobrą zabawę. Podziękowania skierowano również dla zaproszonych gości za obecność w tym ważnym dla nas dniu, za pomoc w organizacji zawodów i okazane serce oraz  rodzicom za zaangażowanie.  Po konkurencjach zawodnicy, trenerzy, goście i wolontariusze zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

W organizacji III Lokalnego Dnia Treningowego pomogli nam sponsorzy i darczyńcy: Starostwo powiatowe w Mikołowie, Fundacja pracownicza Pro –Eko, Urząd Gminy Wyry, PSOUU Koło w Mikołowie, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie, Hurtownia Artykułów Papierniczych i Biurowych – Agena z Mikołowa, Cukierni Grygierzec z Mikołowa, Cukierni Lewandowski z Mikołowa, Piekarni i Cukierni Garus z Wyr, właścicielom sklepów ogólnospożywczych z Wyr: Państwu Pojda, Państwu Myszor.

Dziękujemy patronom medialnym: MikoTV – TV internetowej  za relację z imprezy, MójMikołów.pl, Nasza Gazeta, NolTychy, ECHO.

Mamy nadzieję, że poprzez nasze zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w Olimpiadach Specjalnych będziemy przyczyniać się do lepszego zrozumienia świata osób z niepełnosprawnością. Udział w zawodach daje naszym sportowcom ogromne pokłady wiary we własne siły i pozwala przeżywać wiele radosnych chwil!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM I KAŻDEMU Z OSOBNA!
Klub Olimpiad Specjalnych POGROMCY

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search