Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 12:45
PRZECZYTAJ!
Reklama

Tomasz Maturski – karate mistrz

Kontynuujemy prezentację laureatów naszego plebiscytu na Sportową Osobowość Powiatu Mikołowskiego 2022. Karate trenuje od czwartej klasy szkoły podstawowej. W dzielnicy, w której mieszkał miał do wyboru dwa rodzaje zajęć: hokej na lodowisku Jantor albo karate. Wybrał to drugie.
Tomasz Maturski – karate mistrz

Wszystko zaczęło się w klubie TKKF Czarni, a pierwszym trenerem był Dariusz Łyczko.  W Czarnych trenował kilka lat, później przeniósł się do katowickiego klubu Spartakus. Tam trenował ze starszymi i doświadczonymi zawodnikami i dziś uważa, że były to treningi charakteru. Żaden straszy zawodnik nie liczył się z tym, że trenuje z młodszym.

Kiedy patrzy na to z perspektywy czasu i punktu widzenia szkoleniowca, twierdzi, że dzisiaj żaden rodzić by nie puścił swojego na dziecka na taki właśnie trening. A on trenował trzy razy w tygodniu i kiedy starsi zawodnicy myśleli, że już nie da rady, znów był na treningu. I tak systematyczna oraz ciężka praca w wieku 18 lat zaowocowała udanymi startami w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Mistrzostwach Śląska. Dzięki charakterowi i tytanicznej pracy, dziś jest posiadaczem czwartego stopnia mistrzowskiego Dan (4 DAN), złotym medalistą Mistrzostw Świata i Europy (dwukrotnie) seniorów, złotym medalistą Pucharu Europy, Mistrzostw Polski i Śląska, zdobywcą srebrnych i brązowych medali na wielu imprezach rangi światowej czy krajowej. Jest także absolwentem pedagogiki z wychowaniem fizycznym oraz założycielem i trenerem w dwóch klubów: UKS Karate Kyokushin Orzesze oraz UKS Mikołowski Klub Karate Kyoksuhin. Wychował wielu zawodników klasy światowej, co sprawiło, że w plebiscycie Dziennika Zachodniego został trenerem roku 2021 powiatu mikołowskiego. Teraz do kolekcji trofeów dorzucił Laura Sportowej Osobowości Roku 2022 Ziemi Mikołowskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama