Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 03:49
PRZECZYTAJ!
Reklama

Sport

To był dobry czas
To był dobry czas

19 lutego 2020 roku w Mikołowie powstał nowy klub sportowy. Był to klub dla amatorów cyklistyki pod nazwą Stowarzyszenie Kolarski Mikołów a na jego czele stanął Aleksander Słomka. Ci, którzy swoje kolarskie „ciągotki” zaczęli rozwijać pod skrzydłami Stowarzyszenia, szybko stali się widoczni na wyścigowych trasach wyścigów MTB, przełajowych i szosowych. Szybko przyszły pierwsze sukcesy, a Stowarzyszenie Kolarski Mikołów pokazało się też ze strony organizacyjnej. Cztery lata minęły bardzo szybko, a o tym, jaki był to czas, opowiada Prezes, Aleksander Słomka.

20.02.2024 10:47
Ruch na boiskach
Ruch na boiskach

Na boiskach piłkarskich ruch na pełnych obrotach. Oczywiście tych ze sztucznymi nawierzchniami, gdyż tradycyjne murawy oszczędzane są na mecze mistrzowskie. W weekendy wspomniane boiska „obłożone” są w stu procentach, a mecze rozgrywane od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora.

19.02.2024 12:18
Zimowe sparingi
Zimowe sparingi

Zimowe tylko z nazwy, bo wszystkie rozegrane mecze odbyły się w warunkach mokrej wiosny. Bez mrozu i śniegu, ale często w deszczu.

12.02.2024 09:57
Nowa „miotła” w Mokrem
Nowa „miotła” w Mokrem

Tuż przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, w Orle Mokre doszło do małych zawirowań. Pracę w Szczakowiance Jaworzno podjął trener Damian Krajanowski i w Mokrem trzeba było szukać nowego szkoleniowca. Działacze klubu szybko podjęli odpowiednie kroki i na efekty nie trzeba było długo czekać. Okres przygotowawczy piłkarze Orła rozpoczęli z nowym trenerem, którym został Łukasz Kopytko. Kilka dni po rozpoczęciu pracy w nowym klubie, trener Kopytko znalazł chwilę czasu na krótką „pogawędkę”, której tematem była jego wizja pracy w Mokrem.

08.02.2024 09:24
Zimowe sparingi
Zimowe sparingi

W klubach piłkarskich praca wre. Od dwóch tygodni większość zespołów pracuje na pełnych obrotach, „ładując akumulatory” przed czekającymi ich meczami w rundzie wiosennej. Przerywnikiem i zarazem sprawdzianem wykonanej są gry kontrolne.

05.02.2024 09:13
Szykują się wielkie emocje
Szykują się wielkie emocje

Stowarzyszenie Flash K1 Mikołów opublikowało aktualny plakat zapowiadający VI Charytatywną Galę Kickboxingu, której „Nasza Gazeta” jest medialnym patronem.

29.01.2024 14:25
Najlepsi pod koszem
Najlepsi pod koszem

Odbył się powiatowy turniej koszykówki szkół średnich. Udział wzięło po 5 drużyn chłopców i dziewcząt. Zawody rozegrano w hali MOSiR w Łaziskach Górnych.

23.01.2024 09:34
Otwarcie dla Orła
Otwarcie dla Orła

W sobotę, 20 stycznia w hali sportowej MOSiR-u w Łaziskach rozegrano XI Powiatowy Turniej Piłki Nożnej im. Andrzeja Chrószcza o Puchar Prezesa K.S. Polonia Łaziska Górne. Turniej ten, to nieformalne otwarcie piłkarskiego roku w powiecie mikołowskim, który można nazwać halowymi mistrzostwami powiatu.

22.01.2024 09:31
Orzeł już z trenerem
Orzeł już z trenerem

Szkoleniowa pustka na ławce trenerskiej Orła Mokre nie trwałą długo. Po rezygnacji z funkcji szkoleniowca pierwszej drużyny przez Damiana Krajanowskiego, Zarząd klubu natychmiast podjął poszukiwania następcy i ten już jest. Nowym szkoleniowcem został Łukasz Kopytko. Po przeprowadzeniu rozmów na temat wizji prowadzenia i rozwoju klubu, obie strony powiedziały „tak”.

22.01.2024 09:26
Trenerski dwugłos liderów
Trenerski dwugłos liderów

W rozgrywkach sezonu 2023/24 na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej bierze udział 14 drużyn z powiatu mikołowskiego. Dwie z nich zakończyły rundę jesienną na pozycjach liderów swoich grup. Są to: Polonia Łaziska w grupie II czwartej ligi oraz AKS Mikołów w lidze okręgowej grupy Katowice - Sosnowiec. O anatomii jesiennych dokonań tych drużyn oraz o planach na drugi etap rozgrywek rozmawiamy ze szkoleniowcami zespołów: Piotrem Mrozkiem (Polonia) i Adamem Krzęciesą (AKS).

19.01.2024 11:13
Otwarcie piłkarskiego roku
Otwarcie piłkarskiego roku

Od lat nieformalnym otwarciem piłkarskiego roku dla drużyn powiatu mikołowskiego jest halowy turniej piłkarski w Łaziskach Górnych. Zjeżdża tam większość mikołowskich teamów i są to dla nich pierwsze gry kontrolne. Wprawdzie w innych warunkach, ale zawsze…

17.01.2024 09:19
Orzeł Mokre bez trenera
Orzeł Mokre bez trenera

W „przededniu” rozpoczęcia okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, problem ma Orzeł Mokre. Szkoleniowcowi zespołu, Damianowi Krajanowskiemu ofertę pracy złożyła czwarto ligowa Szczakowianka Jaworzno.

10.01.2024 09:26
Zimowe gry kontrolne
Zimowe gry kontrolne

Nasi czwarto i piątoligowcy – Polonia Łaziska i Gwarek Ornontowice oraz AKS Mikołów, Burza Borowa Wieś i Orzeł Mokre wznawiają treningi i przez dwa miesiące muszą przygotować formę potrzebną do zrealizowania celów. Niezbędnym elementem okresu przygotowawczego są gry kontrolne.

04.01.2024 09:20
Mikołowski hokej po raz XIII
Mikołowski hokej po raz XIII

Uprawianie hokeja na lodzie w Mikołowie jest dzisiaj praktycznie niemożliwe, gdyż do tego potrzebne jest całoroczne lodowisko. Ale miłośnicy tego sportu mają coś dla siebie, gdyż od 13 lat w okresie przedświątecznym mogą właśnie w Mikołowie oglądać hokejowe zmagania. Wprawdzie tylko adeptów tego sportu, ale zawsze…

19.12.2023 08:25
Rekordowa runda Polonii
Rekordowa runda Polonii

Na początku grudnia zakończyła się pierwsza runda rozgrywek II ligi siatkówki kobiet. W rywalizacji na tym szczeblu po raz piąty uczestniczą siatkarki Polonii Łaziska. We wcześniejszych próbach łaziszczanki na półmetkach rundy zasadniczej zawsze były w ogonie tabeli, z mizernym dorobkiem punktowym. W tym sezonie jest inaczej.

12.12.2023 08:21
Sumujemy piłkarską jesień – klasa „B” i „C”
Sumujemy piłkarską jesień – klasa „B” i „C”

Najniższe klasy rozgrywkowe, w których występują drużyny powiatu mikołowskiego, to kasy „B” oraz „C”. Rozgrywki klasy „B” prowadzone są na szczeblu wszystkich podokręgów, natomiast klasy „C” na szczeblu podokręgu Zabrze.

11.12.2023 09:38
Wytańczyła Mistrzostwo Świata
Wytańczyła Mistrzostwo Świata

Ruth Rygulska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 im. Alfreda Szklarskiego w Orzeszu-Zawiści, jest znaną i cenioną osobowością w świecie tańca, która ma na swoim koncie wiele sukcesów i nagród.

05.12.2023 08:37
Sumujemy piłkarską jesień - klasa „A”
Sumujemy piłkarską jesień - klasa „A”

Klasa „A” jest najliczniej obsadzoną klasą rozgrywkową w powiecie mikołowskim. W trzech podokręgach nasz powiat reprezentują: Fortuna Wyry, LKS Woszczyce i LKS Gardawice w podokręgu Tychy, Kamionka Mikołów w podokręgu Katowice oraz drugi zespół Gwarka Ornontowice w podokręgu Zabrze.

05.12.2023 08:27
Sumujemy piłkarską jesień - liga okręgowa
Sumujemy piłkarską jesień - liga okręgowa

W tej klasie rozgrywkowej powiat mikołowski ma trzech przedstawicieli: AKS Mikołów i Orła Mokre w grupie Katowice – Sosnowiec oraz Burzę Borowa Wieś w grupie Bytom – Zabrze. W sezonie reorganizacji rozgrywek, żadna z drużyn nie ma szans na walkę o IV ligę, a tylko o kwalifikację do „II ligi śląskiej”, a to gwarantuje zajęcie pierwszego miejsca na koniec rozgrywek. Pozostałe drużyny w następnym sezonie zakwalifikowane zostaną do „III ligi śląskiej”

01.12.2023 09:22
Sumujemy piłkarską jesień IV liga
Sumujemy piłkarską jesień IV liga

Sezon 2023/24 jest ostatnim sezonem w dotychczasowej strukturze rozgrywek, gdyż czwartą i niższe ligi czeka reorganizacja. Od następnego sezonu będzie inne nazewnictwo niektórych klas rozgrywkowych oraz inne zasady spadków i awansów. Stąd też przystępując do rozgrywek drużyny niektórych lig wiedziały, że nie grają o awans, a o zakwalifikowanie się do odpowiednich lig, co nie oznacza, że będą mecze o tzw. „pietruszkę”. Każda z drużyn chce występować w jak najwyższej klasie rozgrywkowej, stąd, szczególnie w gronie drużyn czołówek tabel, też widoczna była walka jak najlepszy wynik. Połowę tego specyficznego sezonu mamy za sobą (w ostatni weekend listopada zakończył go mecz rezerw Gwarka Ornontowice), więc pora na podsumowanie dokonań drużyn powiatu mikołowskiego w rundzie jesiennej.

27.11.2023 10:21
Aura dała się we znaki
Aura dała się we znaki

Za wyjątkiem rozgrywek w zabrzańskiej klasie „B”, miało to być zakończenie rozgrywek rundy jesiennej dla drużyn piłkarskich powiatu mikołowskiego. Jak to jednak o tej porze roku bywa, zamiary te pokrzyżowała aura.

20.11.2023 09:18
KOMENTARZE
Autor komentarza: RyczekTreść komentarza: Pani Marto jest pani wspaniałą matką,doskonałym psychologiem.Życze poni wytrawałośći.Wspaniały artykuł, pozdrawiam były funkcjonariusz Straży Pożarnej z Bielska-BiałejData dodania komentarza: 22.01.2024, 15:58Źródło komentarza: OSWOIĆ NOWĄ RZECZYWISTOŚĆAutor komentarza: Mirosława WinterTreść komentarza: Bardzo ładna merytoryczna wypowiedź Julii Kloc, to młoda zaangażowana osoba ma mnóstwo werwy jak również pomysłów które może wykorzystać w Sejmie, bedzie zwracała uwagi odnośnie wszystkich spraw dla Śląska i okolic, trzeba zaufać i dać szansę na lepszą przyszłość dla wszystkich ludzi dla Miast, województw, wsi to bardzo ważne...głosujcie na Julie Kloc-Konracka, młodość szansa na lepsze plany, pomysły i zaangażowanie się w pomoc wszystkim...pozdrawiam powodzenia życzę ❤️🇵🇱❤️🇵🇱🙋‍♀️Data dodania komentarza: 11.10.2023, 19:25Źródło komentarza: W naszej rodzinie aktywność publiczną mamy w genachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Fajnie, że wybraliście najniższe ceny z PGG. Proszę pamiętać, że do tego dochodzi koszt transportu. Wcale nie jest lepiej. Węgiel kupowany w 2021r - 680zł za tonę (z dowozem!), teraz - 2100zł. Dostawcy oszukują i pobierają na deklaracje więcej węgla, który odsprzedają z zyskiem. Osoba zapłaci za 2 tony, a oni zbiorą 5, więc 3 tony sprzedadzą z zyskiem, a kupujący po kilku miesiącach nie może kupić pozostałych 3 ton, bo już wykorzystał limit. Szuje wszędzie wokół.Data dodania komentarza: 23.06.2023, 17:36Źródło komentarza: Po węglowej gorączce nie ma ani śladu. Teraz kopalnie proszą, żeby go kupować
Reklama
Reklama