Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 15 czerwca 2024 10:37
PRZECZYTAJ!
Reklama

POD NASZYM PATRONATEM: Bitwa o pasy mistrzowskie i zdrowie chorych dzieci

Już tylko dni dzielą nas od piątej Charytatywnej Gali Kickboxingu. Mały jubileusz zobowiązuje. Zapowiada się widowisko, jakiego jeszcze w naszym powiecie nie było. Walki o pasy mistrzowskie, występy artystyczne, licytacje. Wszystko po to, aby zebrać fundusze dla dwóch chorych chłopców z naszego powiatu. Na profilu fb Flash K1 Mikołów można się dowiedzieć co zrobić, aby obejrzeć imprezę na żywo bądź on-line.
POD NASZYM PATRONATEM: Bitwa o pasy mistrzowskie i zdrowie chorych dzieci

O gali pisaliśmy już wielokrotnie, ale dla przypomnienia podajemy najważniejsze informacje. Czeka nas w sumie 12 pojedynków, wśród których kilka zapowiada się wręcz rewelacyjnie. Walką wieczoru będzie starcie gigantów o zawodowy pas Mistrza Świata K1 WKF w kategorii 91+. Jakub Sajecki skrzyżuje rękawice z Ionnnisem Stoupasem z Grecji. Nie mniej emocjonująco zapowiada się pojedynek Bartka Chmielewskiego z Piotrem „Bubu” Ćwikiem, który jest znany z walk na gołe pięści. Zainteresowanie zawsze też budzą walki kobiet. Tych też nie zabraknie w hali mikołowskiego MOSiR. Dominika Filec zmierzy się z Małgorzatą Miślińską o tytuł Mistrzyni Polski w kategorii 63,5 kg. Zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o pasy, tytuły i chwałę, ale nie zapomną, że ich rywalizacji towarzyszy cel ważniejszy, niż zwycięstwo w ringu. Dochód z gali i licytacji (pod młotek pójdą, m.in. pasy mistrzów sportów walki) zostanie przeznaczony na leczenie Jasia cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni oraz Kubusia, który zmaga się z obustronnym niedosłuchem zmysłowo-nerwowym. Przypomnijmy, że w dotychczasowych edycjach gali wsparcie otrzymały: Liliana chorująca na mukowiscydozę i Oktawian zmagający się, m.in. z autyzmem i zespołem porażennym (2019 r.), Paulina z zespołem Downa (2020 r.), Oliwia chorująca na białaczkę (2021 r.), Filip i Oliwier z ciężką chorobą genetyczną CMT2DD (2022 r.).


Dariusz Zając,prezes Stowarzyszenia Flash K-1 Mikołów:

Pod względem sportowym zapowiada się najbardziej efektowna gala w naszej pięcioletniej historii. Wśród kilkunastu pojedynków, kilka z nich to absolutne „petardy”. Najważniejszy jest jednak cel charytatywny. Wojownicy występujący w ringu będą się bić o pasy i medale, ale przede wszystkim o zdrowie dla naszych, małych podopiecznych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama