niedziela, 5 maja 2024 07:26

Mikołowianki na medal

W drugi weekend lipca na Stadionie Śląskim rozegrano młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. W zawodach startowała czworo zawodników z Mikołowa.

Reprezentująca barwy MKS MOS Katowice Magdalena Słomska z rewelacyjnym wynikiem 60,99 sekund w biegu na 400 metrów przez płotki zdobyła srebrny medal. Jest to najwyższe do tej pory osiągnięcie tej zawodniczki, pierwsza klasa sportowa i jednocześnie jej nowy rekord życiowy. Przypomnijmy, że w maju wraz z reprezentacją Śląska, mikołowianka zdobyła srebrny medal w sztafecie szwedzkiej, podczas rozgrywanych w Słupsku Mistrzostw Polski Sztafet.

Z dwoma krążkami z mistrzostw wróciła Wiktoria Absyl reprezentująca barwy MOS CSiR Dąbrowa Górnicza, która z reprezentacją klubową wywalczyła złoty medal w sztafecie 4x400 m oraz srebrny w sztafecie 4x100 m.