piątek, 3 maja 2024 02:48

Kamionka nie miała pomysłu na Japończyków

W miniony weekend nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych spotkań, gdyż w niedzielę do Orzesza nie dojechała ekipa Czapli Kryry i w ten sposób Niepokorni mieli wolne i najprawdopodobniej będą też mieli trzy punkty za walkower. W pozostałych meczach „w kratkę”.

W IV lidze zwycięstwo Polonii i niespodziewana porażka Gwarka Ornontowice.

W „okręgówce” pierwszy punkt w tej klasie rozgrywek Orła Mokre, który wywalczył remis w Czeladzie. Ponadto zwycięstwo AKS-u Mikołów i porażka Burzy Borowa Wieś.

W klasie „A” remis 1:1 w derbach powiatu podokręgu Tychy pomiędzy Fortuną Wyry i LKS-em Woszczyce, drugie z rzędu zwycięstwo LKS-u Gardawice i porażki Kamionki oraz rezerw Gwarka Ornontowice.

W klasie „B” ”wolne” Niepokornych”, remis rezerw Burzy Borowa Wieś i niestety porażka Strażaka Mikołów.

W klasie „C”, remis LKS-u Bujaków, choć liczono na więcej.

W 12 rozegranych spotkaniach drużyny powiatu mikołowskiego zdobyły 14 punktów, wygrywając trzy mecze, cztery remisując i pięć przegrywając, strzelając 17 bramek i 23 tracąc.

Wyniki:

Grunwald Ruda Śląska - Kamionka Mikołów 4:2 (1:1)

Kamionka: Bednarczuk – Górny (90 Czech), Karolewski, Baran, Walczak, Kobel, Buja, Magielewski, Wita, Pustelnik (65 Wengerek), Langer (25 Polak)
Bramki: Mogielewski, Polak

Kamionka rozpoczęła od mocnego uderzenia. Już w drugiej minucie Mogielewski wykorzystał nieporozumienie obrońców i bramkarza Grunwaldu, strzelając gola na 1:0. I gdyby mikołowianie poszli za ciosem, tego meczu by nie przegrali. Grunwald grał słabo, goście mieli przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Zrobili to miejscowi za sprawą Japończyka Sato, który w 30 minucie wyrównał na 1:1. Tuż po wznowieniu gry ten sam zawodnik strzelił gola na 2:1, a zawodnicy Kamionki nie mieli pomysłu, jak doprowadzić do remisu, chociaż okazje ku temu mieli doskonałe. Za to w 58 minucie, drugi z zawodników japońskich – Aono podwyższył na 3:1, a jego strzał z dystansu był wyśmienity. W 74 minucie Kamionka po golu Polaka „złapała” kontakt, ale ostatnie słowo należało do halembian, którzy w 83 minucie po karnym Jankowskiego, ustalili rezultat tego meczu. W sumie Kamionka przegrała mecz, gdyż nie miała pomysłu, jak zneutralizować zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni, których trójka reprezentuje barwy Grunwaldu.