niedziela, 5 maja 2024 13:01

Echa piłkarskiego weekendu

Po sobotnich meczach wydawało się, że będzie to rekordowy weekend dla mikołowskich ekip.  W dziewięciu spotkaniach nasze drużyny odniosły pięć zwycięstw, trzy mecze zremisowały i poniosły tylko jedną porażkę. Mecze niedzielne trochę te dobre nastroje schłodziły, gdyż niespodziewane porażki poniosły rezerwy Gwarka Ornontowice oraz Niepokorni Orzesze, ale honor uratowały zwycięstwami Fortuna Wyry i LKS Bujaków. Reasumując, w 13 spotkaniach nasze zespoły zdobyły 24 punkty, wygrywając siedem meczów, trzy remisując i trzy przegrywając, strzelając 31 bramek i 20 tracąc. Generalnie – bardzo dobry weekend.

W IV lidze Polonia i Gwarek solidarnie wygrały po 2:0, utrzymując miejsca w czołówce tabeli.

W lidze okręgowej kolejną kanonadę strzelecką (tym razem w Łazach) urządził sobie AKS, a remisy zanotowały Burza i Orzeł. Cenny jest ten wywalczony przez Orła, gdyż zrobił to na boisku lidera. W klasie „A” dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki. Martwi postawa Kamionki, która wróciła z Siemianowic z bagażem siedmiu straconych goli i bez żadnej zdobyczy. Cieszy wyjazdowa zdobycz Gardawic oraz kolejne zwycięstwo Fortuny. W klasie „B” dwa zwycięstwa i porażka, a w klasie „C” wyjazdowe zwycięstwo Bujakowa.

Wyniki:

IV liga

• Polonia Łaziska – Orzeł Łękawica 2:0 (1:0)
    Polonia: Florek - Nowara, Terbalyan, Widuch (80 Kacprowski), Kaszok, Fabisiak, Waśkiewicz (64 Biegański), Pipia, Wojtek (80 Walicki), Staniucha (69 Lisiński), Rutkowski.
    Trener: Piotr Mrozek
    Bramki: Fabisiak, Walicki
    Pięć zwycięstw Orła w ostatnich sześciu kolejkach było mocnym argumentem dla teamu Polonii, by na mecz z tym rywalem wyjść maksymalne skoncentrowanym. Ta koncentracja sprawiła, że już w dziesiątej minucie po strzale Fabisiaka gospodarze objęli prowadzenie. Strata gola podrażniła ekipę gości, którzy szybko chcieli odrobić straty. W 15 minucie po główce napastnika Orła piłka przeleciała obok spojenia bramki gospodarzy. W 25 minucie po rzucie wolnym, bramkarz Polonii, Paweł Florek wybił piłkę spod poprzeczki, a pięć minut później podpisał się kapitalną paradą, broniąc strzał zza linii pola karnego. W 34 minucie gospodarze powinni prowadzić 2:0, ale doskonałą okazję zmarnował Staniucha, kończąc kontratak strzałem obok słupka. Pięć minut przed przerwą z dystansu strzelał Wojtek, lecz bramkarz Orła nie miał problemu z wyłapaniem piłki.
    Druga odsłona, to uporczywe dążenie gości do wyrównania i oczekiwanie podopiecznych trenera Mrozka na swoją drugą szansę. Bohaterem był jednak bramkarz Polonii. W 51 minucie obronił soczysty strzał napastnika gości, a kwadrans później wybił piłkę w sytuacji "sam na sam" po kontrze Orła.  Kiedy wydawało się, że nic się już nie zmieni, w 86 minucie gospodarze przeprowadzili akcję lewą stroną, zagrana wzdłuż linii końcowej piłka otarła się o obrońcę i dotarła do Walickiego, który podwyższył na 2:0. Potem jeszcze raz swoje umiejętności pokazał Florek, broniąc w ekwilibrystyczny sposób strzał napastnika gości i arbiter zakończył spotkanie.
  • Gwarek Ornontowice – ROW 1964 Rybnik 2:0 (2:0)
    Gwarek: Ćwik - Zdrzałek, Majeranowski, Pielichowski, Cichoń (78 Piecuch), Pilch, Kasprzyk (75 Miłek), Gajewski (65 Grzegorz), Kowalik (90 Bul), Boczar, Sewerin.
    Trener: Marcin Wroński
    Bramki: Sewerin, Kowalik