Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 maja 2024 15:55
PRZECZYTAJ!
Reklama

Polacy lubią zakupy przez internet. To zamawiają najchętniej

Zamiast chodzić po sklepach, wolimy usiąść przed komputerem i zamawiać przez internet. Co w ten sposób kupujemy najczęściej?
Polacy lubią zakupy przez internet. To zamawiają najchętniej

Autor: Canva

W czasach cyfrowej rewolucji aż 88 proc. Polaków korzystających z internetu decyduje się na robienie zakupów w sieci. 

To kupujemy najchętniej 

Jak wynika z raportu „Polaków portfel własny: Polacy w sieci” – badaniu zrealizowanemu na zlecenie Santander Consumer Banku – aż 49 proc. kupujących online Polaków, mając wybór, woli zamawiać ubrania i buty przez internet, zamiast iść po nie do galerii handlowej. 

Przez internet chętnie kupujemy również kosmetyki (35 proc.), a nieco rzadziej elektronikę (29 proc.). Mniej entuzjazmu widać w kategorii leków i suplementów diety (23 proc.) oraz sprzętu RTV i AGD (22 proc.). 

Najmniej popularna jest biżuteria. Tylko 6 proc. respondentów zamawia ją online. 

To wolą panie

Interesujące różnice pojawiają się, gdy przyjrzymy się preferencjom zakupowym w kontekście płci. 

Okazuje się, że w zakupach online kobiety częściej skłaniają się ku modzie i produktom z branży beauty. Aż 73 proc. Polek przez internet kupuje ubrania lub buty, a 53 proc. kosmetyki. W przypadku mężczyzn jest to odpowiednio 44 i 14 proc.

Cenimy wygodę 

Za co cenimy zakupy przez internet? Głównie za wygodę, nieskrępowaną granicami geograficznymi ani porą dnia. Ale nie tylko. 

Większość klientów online przyznaje, że chętnie kupuje ubrania i buty przez internet, ponieważ ceni możliwość bezproblemowego zwrotu towaru.

Żywność kupujemy tradycyjnie 

Mimo wygody związanej z zakupami przez internet na razie nie jesteśmy przekonani do kupowania przez internet artykułów spożywczych. 

Co dziewiąty respondent z grupy, która robi zakupy online, odpowiedział, że artykuły spożywcze częściej kupuje w tradycyjny sposób.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama