Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 4 czerwca 2023 05:52
Reklama

Pod naszym patronatem. Zagrają dla Krzysztofa.

17 czerwca, o godz. 18:00, Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury, przy ul. Fabrycznej 1. Wystąpią: Michalina Starosta, Top Musix, Duet Baba z Chopym i De Silvers. Wejście: minimum 30 zł od osoby. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem: 32 / 22 13 508.
Pod naszym  patronatem. Zagrają dla Krzysztofa.

Krzysztof Wróbel, strażak ze Zgonia, który wielokrotnie ratował życie innym, teraz sam potrzebuje naszej pomocy. Na skutek nieszczęśliwego wypadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego, który spowodował paraliż czterokończynowy. Z powodu porażenia wciąż walczy o samodzielne oddychanie.

W jednej chwili człowiek bardzo aktywny społecznie został przykuty do łóżka i skazany na pomoc innych. Potrzebny jest każdy rodzaj wsparcia. Miejski Ośrodek Kultury
w Orzeszu również włącza się do pomocy dla Krzysztofa.

- Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców na koncert charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na wsparcie i leczenie strażaka - mówi Bartłomiej Marek, dyrektor MOK.

O dramacie 45-letniego Krzysztofa Wróbla, strażaka z OSP Orzesze - Zgoń, pisaliśmy już na naszych łamach. Lubił swoja pracę. Był znany z odwagi, ale strażacy z krwi i kości wiedzą, że ryzyko jest wpisane w ich zawód. Wielokrotnie brał udział w akcjach, gdzie stawką było ludzkie życie. Tacy jak on wydawali się niezniszczalni...

Każdemu z nas z pewnością zdarzały się takie sytuacje, jak wypadek Krzysztofa i wychodziliśmy z nich cało. Los wybrał jednak Jego, aby pokazać, że życie jest wielką loterią.

Przyjaciele i znajomi mówią, że Krzysztofa nie da się nie lubić. Koleżeński, z zasadami, z dystansem do siebie. Z wielkim poczuciem humoru. Człowiek o wielkim sercu. Pomagał wszystkim ludziom, którzy go o cokolwiek prosili. Teraz, przykuty do wózka inwalidzkiego sam potrzebuje pomocy. Obecny stan zdrowia Krzysztofa daje nadzieję na częściową poprawę. Jest to uzależnione od długotrwałej i ciągłej rehabilitacji. Na szczęście rodzina i przyjaciele wspierają Krzysztofa. Dołączmy do tego grona biorąc udział w koncercie 17 czerwca.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama