piątek, 29 marca 2024 09:14

Kiedy drżą ręce…

Kiedy siatkarkom czy siatkarzom drżą ręce, nie wygrywa się meczów. Ta siatkarska prawda uwidoczniła się w sobotnim meczu siatkarek, które w 14 kolejce rozgrywek II ligi, przegrały na własnym parkiecie 0:3 z Silesią Volley Mysłowice Mecz trwał 70 minut, wynik wskazuje na zdecydowaną przewagę mysłowiczanek, ale przebieg gry wcale na to nie wskazywał.

Gospodynie po raz kolejnych pokazały, że potrafią walczyć, odrabiają straty, ale w momentach decydujących drżą im ręce i oddają punkty rywalkom. Przykład – pierwszy set sobotniego meczu. Przegrywały 5:11 i pokazały jak potrafią grać, odrobiły straty, doprowadzając do remisu 14:14, potem wyszły na prowadzenie i miały piłkę setową przy stanie 24:23. I pewnie gdyby nad nimi nie wisiało wygrania seta z trzecim zespołem tabeli, spokojnie by tego seta wygrały. A że świadomość zwycięstwa miały, więc paraliż zabrał im wcześniejszą dokładność i skuteczność, w efekcie czego ostatnie piłki wygrały rywalki i one miały zaliczkę na komplet punktów.

Druga odsłona toczyła się już pod dyktando siatkarek z Mysłowic, choć były momenty, kiedy podopieczne trenera Hajduka były bliskie „złapania” kontaktu, ale ta sztuka się nie powiodła. Seta 25:20 dla Silesii.

W trzeciej odsłonie ponownie huśtawka nastrojów. Prowadzenie 4:12, oddanie inicjatywy rywalkom, które zdobyły dwupunktową przewagę oraz ponowny zryw i powrót do równowagi. Niestety od stanu 14:14 warunki dyktowały już mysłowiczanki, które pewnie wygrały tę partię 25:20 i mecz 3:0.

Polonia Łaziska - Silesia Volley Mysłowice 0:3 (24:26, 20:25, 20:25)

Polonia: Zawisza, Cieśla, Bruderek, Gajda, Pokorny, Kubas, Turant (l) oraz Rusek

Trener: Janusz Hajduk

Pozostałe wyniki:

AZS AWF Sokół 43 Katowice - Silesia Częstochowa 3:1    (22:25, 25:19, 25:20, 25:22)

Chełmiec Wałbrzych - Volley Świdnica 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)