piątek, 29 marca 2024 06:39

Bez przełomu

Siatkarki Polonii Łaziska w ostatnim meczu na własnym parkiecie „postawiły się” wiceliderowi tabeli, zawieszając wysoko poprzeczkę w walce o drugoligowe punkty. Nie ugrały wprawdzie nawet seta, ale zdobywając ponad 20 punktów w każdej partii, wzbudziły apetyt na punkty w meczu z sąsiadem w tabeli - AZS-em AWF Wrocław. Niestety, Nadzieje na „zdobycze” okazały się płonne, gdyż łaziszczanki przegrały we Wrocławiu gładko, stawiając opór tylko w drugim secie.

W pierwszej partii po dobrym początku (3:3), pozwoliły gospodyniom „odjechać” na 10:4, by potem zniwelować przewagę do jednego „oczka” (13:12 oraz 16:5), a potem oddać inicjatywę i przegrać 16:25.

Nadzieję na korzystniejszy rezultat dała partia druga. Wprawdzie wrocławianki rozpoczęły seta od prowadzenia 3:0 i 7:1, ale potem zryw podopiecznych trenera Hajduka pozwolił im objąć prowadzenie 20:19 i 21:20. Było jeszcze po 22, ale tradycyjnie siatkarki z Łazisk stanęły i ze zwycięstwa 25:22 cieszyły się wrocławianki.

Trzeci set bez historii. Zrezygnowane przyjezdne oddały partię bez walki. 6:1, 13:5, 16:6 czy 21:8 mówi wszystko. Tego seta AZS wygrał 25:11 i cały mecz 3:0.

AZS-AWF Wrocław - Polonia Łaziska Górne 3:0 25:16, 25:22, 25:11