Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 10:53
PRZECZYTAJ!
Reklama

Storpedowana inauguracja, ale nie Polonia

Na miniony weekend przewidziana była inauguracja rundy wiosennej rozgrywek czwartej ligi oraz klasy „A” podokręgu Zabrze. Pierwszy wiosenny termin gier przypadł trzem drużynom powiatu mikołowskiego. I choć na emocje oprócz kibiców, szykowali się sami piłkarze, to w większości przypadków trzeba było obejść się smakiem.
Storpedowana inauguracja, ale nie Polonia

Atak zimy sprawił, że murawy nie nadawały się do gry i większość spotkań trzeba było odwołać. W obu grupach czwartej ligi z 16 zaplanowanych meczów, rozegrano dziesięć, odwołano także niektóre spotkania w klasie „A”. W związku z pokrytą śniegiem murawą nie odbył się mecz Gwarka Ornontowice ze Spójnią Landek, wcześniej przełożony został mecz Carbo Gliwice z rezerwami Gwarka. Na placu boju pozostała Polonia Łaziska, która miał grać z Decorem Bełk w Bełku. Gospodarze skorzystali z możliwości rozegrania tego spotkania na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Dębieńsku i tam ten mecz rozegrano. W trudnych warunkach, które nie były jednak straszne dla lidera. Obydwa zespoły walczyły nie tylko ze sobą, ale i ze śniegiem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli łaziszczanie, którzy wprawdzie gola nie zdobyli, ale zrobił to w 30 minucie zawodnik gospodarzy, który strzelając bramkę samobójczą, dał komplet punktów liderowi.

Decor Bełk – Polonia Łaziska Górne 0:1 (0:1)

Polonia: Stambuła – Gersok, Nowara, Terbalyan, Widuch, Kaszok, Fabisiak, Waśkiewicz (82 Rutkowski), Załuski (67 Staniucha), Matuszczyk (82 G. Nowak), Polczyk.

Trener: Piotr Mrozek


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama