Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 6 grudnia 2023 02:15
PRZECZYTAJ!
Reklama

Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację

Firma F-Press wydająca, m.in. „Naszą Gazetę” przyłączyła się do ogólnopolskiego protestu wydawców i dziennikarzy przeciwko utrzymywaniu ze środków publicznych mediów samorządowych. Także gminy powiatu mikołowskiego za pieniądze podatników wydają swoje gazety, które nie mają nic wspólnego z dziennikarstwem i psują wolny rynek wydawniczy.
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację

Setki milionów złotych rocznie wydają samorządy na propagandę. Wydają własne gazety, portale, telewizje, radia. Mieszkańcom przedstawiają zakłamany obraz rzeczywistości. Udają niezależne media informacyjne. Za to oszustwo płacą podatnicy.

Mieszkańcy nie dowiedzą się z nich, jak wygląda ich gmina czy powiat, bo propagandowe media samorządów pokazują tylko to, co jest na ich korzyść. Nie patrzą władzy na ręce, nie sprawdzają, nie kontrolują. Urzędnicy udający dziennikarzy ukrywają niewygodne fakty i wypisują laurki na część swoich mocodawców.

Ta patologia trwa i nie ma szyldu partyjnego. Swoje propagandowe media wciskają mieszkańcom samorządy od lewej do prawej. Robią to, bo czują w tym swój polityczny interes. Jednocześnie prowadząc wobec niezależnych wydawców nieuczciwą konkurencję.

Wydawcy niezależnych tytułów lokalnych nieraz stawali w obronie wolnych mediów. Dziś to my potrzebujemy solidarności. Oczekujemy, że teraz większe media naprawdę staną w obronie wolności i niezależności mediów lokalnych.

Media samorządowe nie mają nic wspólnego z niezależnym dziennikarstwem i są wytworem antydemokratycznym i szkodliwym społecznie. Niech nikt nie waży się zaliczać ich do niezależnych mediów lokalnych. Przyrównywanie ich do nas podważa sens naszej pracy i jest dla wydawców i naszych dziennikarzy wielką krzywdą.

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych

Stowarzyszenie Mediów Lokalnych

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama