Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 3 maja 2024 15:08
PRZECZYTAJ!
Reklama

Tegoroczna edycja Śląskiego Kalendarza Ekologicznego na półmetku

Za nami cztery wydarzenia z okazji Dni: Ziemi, Bioróżnorodności, Chwastów i Wiatru. W sierpniu organizatorzy zapowiedzieli wakacyjną przerwę.
Tegoroczna edycja Śląskiego Kalendarza Ekologicznego na półmetku

Natomiast tuż po wakacjach 17 wrześniu zapraszają na Dzień Siedlisk Naturalnych, 15 października odbędzie się Dzień Jeża i na koniec roku 10 grudnia - Dzień Śniegu.

- Dzień Wiatru w Ogrodzie minął bardzo intensywnie i szybko… jak porywisty wiatr. Na licznie przybyłych gości jak zawsze czekało wiele przyrodniczych warsztatów, które tym razem uświadamiały czym jest wiatr i jak wpływa na życie roślin, zwierząt oraz ludzi - relacjonują pracownicy Ogrodu.

Można było z bardzo bliska zobaczyć, jak rośliny przystosowały się do korzystania z pomocy wiatru i odkryć, że zwykłe trawy tak na prawdę są bardzo wyjątkowe i skrywają wiele tajemnic. Z pomocą pasjonatów z Pasieki Edukacyjnej uczestnicy poznali pracę pszczelarza i mogli na własne oczy zobaczyć życie pszczół w ulu. 

Natomiast naukowcy z Planetarium Śląskiego odpowiadali na pytanie: Czy od słońca wieje wiatr? Ponadto przygotowali rewelacyjne warsztaty oraz bardzo ciekawe atrakcje, m.in. była możliwość wspólnego zrobienia komety przy użyciu suchego lodu oraz obserwacji plam na Słońcu, co było wyjątkowym przeżyciem.

Podczas tego święta w Ogrodzie gościli uczestnicy IX Radiozlotu na Sośniej - z tej okazji krótkofalowcy zorganizowali bardzo ciekawą grę terenową odkrywając radiowe sekrety.

Na wakacje pracownicy Ogrodu przygotowali specjalny konkurs fotograficzny „Migawki z Natury”. 

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi letnie podróże. Wakacyjne wycieczki to świetna okazja, żeby pobyć w naturze oraz uwiecznić jej piękno na zdjęciach.

- Dlatego też ogłaszamy nowy konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży, którego celem jest zwrócenie uwagi na walory przyrodnicze województwa śląskiego - zachęcają do udziału w konkursie pracownicy ŚOB.

Zasady konkursu są bardzo proste:

  • należy wykonać fotografie przyrodnicze, które ukażą różnorodność biologiczną wybranego miejsca z województwa śląskiego
  • zdjęcia w formie cyfrowej (maksymalnie 3 fotografie) wraz z kartą zgłoszeniową należy wysłać na adres e-mailowy: [email protected]
  • termin nadsyłania fotografii upływa 27 sierpnia 2023 roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama