Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 12:32
PRZECZYTAJ!
Reklama

Aresztowany za nękanie i groźby wobec kobiet

Na wniosek łaziskich śledczych, sąd tymczasowo aresztował 60-latka, który od ponad 3 lat regularnie nękał mieszkanki Łazisk Górnych. Mężczyzna śledził je, publicznie wyzywał, wszczynał awantury i groził śmiercią. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, dał podstawy do przedstawienia podejrzanemu aż 10 zarzutów karnych.
Aresztowany za nękanie i groźby wobec kobiet

Prześladowania mieszkanek Łazisk Górnych trwały od stycznia 2020 roku. 60-letni dziś mężczyzna usłyszał zarzuty uporczywego nękania, kierowania gróźb karalnych oraz wywierania wpływu na świadków postępowania karnego. Agresor rościł sobie pretensje o prawo własności do budynków, w których mieszkają pokrzywdzone kobiety. Kilkakrotnie w ciągu tygodnia nachodził on je w różnych miejscach i o różnych porach, także w nocy. Śledził, obserwował, publicznie, wulgarnie wyzywał, groził śmiercią oraz zabiciem psa jednej z nich. Przez swoje zachowanie, mężczyzna był dobrze znany lokalnej społeczności, wśród której wzbudzał poczucie zagrożenia.

W zebranym przez policjantów łaziskiej jednostki materiale dowodowym, znajdują się adnotacje o licznych interwencjach oraz obszerne zeznania świadków. Na podstawie tych akt, Prokurator Rejonowy w Mikołowie przedstawił mężczyźnie aż 10 zarzutów karnych. Na wniosek śledczych podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz kara nawet do 8 lat więzienia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama