Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 21:49
PRZECZYTAJ!
Reklama

Wybił witrynę i znieważył policjantów

Policjanci łaziskiego komisariatu zatrzymali 17-latka, który w nocy z poniedziałku na wtorek zniszczył witrynę sklepu w Łaziskach Górnych, a chwilę później znieważył i zaatakował mundurowych z miejscowego patrolu. Młody mikołowian trafił do izby wytrzeźwień, a po jej opuszczeniu usłyszał zarzuty karne. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wybił witrynę i znieważył policjantów

Zatrzymany przez policjantów 1 sierpnia 17-latek to mieszkaniec Mikołowa. Mężczyzna został zauważony po północy na jednym z przystanków autobusowych w centrum Łazisk Górnych podczas, gdy kopał w wiatę, usiłował zerwać rozkład jazdy komunikacji miejskiej oraz rzucał puszkami po piwie. Kiedy mundurowi podjęli wobec niego interwencję, mikołowianin zaczął wyzywać ich szeregiem wulgaryzmów, a później też pluć i kopać. Nietrzeźwy awanturnik trafił w końcu do rudzkiej izby wytrzeźwień. Kilka godzin później ci sami policjanci otrzymali zgłoszenie o wybitej witrynie sklepu przy ulicy Spokojnej. Dzięki zapisowi monitoringu wizyjnego, mundurowi rozpoznali sprawcę. Okazało się, że to ten sam młody człowiek, wobec którego interweniowali na ulicy Dworcowej.

Wczoraj po południu zatrzymany usłyszał zarzut uszkodzenia mienia w tzw. chuligance oraz znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności fizycznej, a także wywierania wpływu na czynności urzędowe. Wartość zniszczonej witryny oszacowano na kwotę ponad 1800 złotych. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama