Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 3 maja 2024 05:10
PRZECZYTAJ!

Futbol w tropikach

Liga szybko nabrała rozpędu i podczas minionego weekendu w rozgrywkach ligowych brało udział 13 z 14 zgłoszonych drużyn. Wszystkie mecze rozgrywane były w tropikalnych warunkach, gdzie temperatura w słońcu dochodziła do 40 stopni.

Nie wszyscy sobie z tymi warunkami poradzili i niektóre zespoły zapłaciły słoną cenę. Największą ornontowicki Gwarek i Orzeł Mokre, których to zawodnicy pod wpływem słońca zaczęli się zachowywać jak w letargu. Gwarek w Landku przy remisie 1:1, w 90 minucie nie wykorzystał stuprocentowej szansy na objęcie prowadzenia, a minutę później stracił gola po strzale samobójczym i trzeba było oddać fotel lidera. Z kolei Orzeł w 66 minucie prowadził 3:0 i nic nie wskazywało, że odda jakikolwiek punkt. A jednak! Od 67 do 73 minuty stracił trzy bramki i szansa na pierwsze zwycięstwo wyparowała. Porażki zanotowały też ekipy Kamionki Mikołów, LKS-u Gardawice, rezerw Gwarka Ornontowice i Burzy Borowa Wieś. Pozostałe teamy w glorii zwycięstwa. Polonia wygrała na trudnym terenie w Ustroniu, AKS Mikołów wygrał trzeci mecz z rzędu i został liderem, Burza Borowa Wieś nie miała problemów z pokonaniem Czarnych z Suchej Góry, Podobnie jak Fortuna Wyry i Niepokorni Orzesze. Wyjazdowe zwycięstwo „zaliczył” też LKS Woszczyce i LKS Bujaków.

W sumie drużyny powiatu mikołowskiego odniosły siedem zwycięstw i sześć meczów przegrały, strzelając 26 bramek i 21 tracąc, co dało dorobek 21 punktów.

IV liga

• Spójnia Landek - Gwarek Ornontowice 2:1 (1:1)
    Gwarek: Ćwik - Kasprzyk, Ściślak, Majeranowski, Pielichowski, Rocki, Cichoń, Boczar (77 Piecuch), Jabłoński (46 Kowalik), Gajewski (82 Miłek), Sewerin. Na zmiany weszli: Piecuch, Kowalik, Miłek
    Bramka dla Gwarka Sewerin
  • Kuźnia Ustroń – Polonia Łaziska 1:3 (1:1)
    Polonia: Florek – Nowara, Terbalyan (60 Staniucha), Widuch, Kaszok, Fabisiak (78 Matuszczyk), Waśkiewicz, Biegański, Pipia (60 Kacprowski), Wojtek (60 Walicki), Rutkowski
    Bramki: Biegański, Staniucha, Matuszczyk