Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 11:01
PRZECZYTAJ!
Reklama

Jak na plażę przystało

W sobotę na boiskach do „plażówki”, na terenie miejskiego kąpieliska OR „Planty” rozegrane zostały III Mistrzostwa Mikołowa w siatkówce plażowej.
Jak na plażę przystało

Do walki o tytuł mistrza Mikołowa stanęło 10 par: Kamil Kuczkowski / Maciej Madej, Adam Potempa / Janusz Schler, Tomasz Konicki / Patryk Stęcel, Jakub Przywara / Tomasz Przywara, Karol Undas / Dariusz Hanuszkiewicz, Mateusz Jabłoński / Paweł Jabłoński, Martin Pinoca / Jakub Barbaetis, Arkadiusz Kopa / Mateusz Trensiok, Patryk Rygalik / Łukasz Merta. Spora część nazwisk, to bywalcy wcześniejszych edycji mistrzostw, choć niektórzy grali w innych konfiguracjach. Turniej rozegrano systemem „brazylijskim” i w prawdziwie brazylijskiej pogodzie. Siatkarze plażowi przyzwyczajenie są do gry w różnych warunkach, więc na nadmiar słońca nie narzekali, choć na pewno im doskwierało. Nie miało jednak żadnego wpływu na poziom sportowy imprezy, który należy ocenić bardzo wysoko. Zawodnicy pokazali nie tylko kunszt, ale i ogromne zaangażowanie w walce. Widocznie tytuł mistrza Mikołowa ma swoją wymowę.

W półfinałach Adam Potempa i Jonasz Schier pokonali duet Jabłoński / Jabłoński, a Kamil Kruczkowski z Maciejem Madejem odprawili z kwitkiem team Jabłońskich. W „małym finale”, który można nazwać finałem rodzin, bracia Przywarowie pokonali 2:0 braci Jabłońskich, a w meczu o tytuł mistrzowski Kamil Kruczkowski i Maciej Madej pokonali w dwóch setach Adama Potempę i Jonasza Schiera.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama