Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 3 maja 2024 06:24
PRZECZYTAJ!
Reklama

Dzień Siedlisk Naturalnych

17 września Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zaprasza na przedostatnie wydarzenie w tym roku, w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego - Dzień Siedlisk Naturalnych.
Dzień Siedlisk Naturalnych

Za nami wakacyjne wydarzenia w Ogrodzie, m.in. Noc Perseidów czy Dzień Chwastów. Podczas nocnego spotkania wszyscy z zaciekawieniem przysłuchiwali się opowieści Damiana Jabłeki, którego ogrom astronomicznej wiedzy, pasja w jej przekazywaniu zabrały uczestników na niesamowity i emocjonujący spacer wśród gwiazd. Natomiast Dzień Chwastów minął w bardzo sielskiej atmosferze. Miłośnicy polnych i łąkowych roślin tłumnie przybyli na Sośnią Górę, aby na nowo poznać te wyjątkowe kwiaty. Można było z bliska przyjrzeć się fascynującym nasionom i zrobić zielnik, dostrzec piękno chwastów i przenieść je na pracę z bibuły, sizalu czy gliny. Gra terenowa oraz spacer przyrodniczy umożliwiły poznanie chwastów w terenie, a warsztaty przygotowane przez Wojewódzką Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach, uświadomiły jakie zagrożenia na nie czekają i jak można je chronić.

Teraz czas na Dzień Siedlisk Naturalnych, które staruje w samo niedzielne południe grą terenową „Znajdź mnie”. 

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stanowisko Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego i się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat siedlisk w naszym regionie. Odwiedzający mogą wstąpić na warsztaty: przyrodnicze, ekologiczne, zielarskie, a także na promocje ekologicznej żywności i produktów naturalnych. Nie zabraknie zajęć z Pasieką Edukacyjną „Skrzydlaci Przyjaciele”, a także zielonych konsultacji, które poprowadzi biolog, specjalista ds. ochrony przyrody Damian Matynia. Będzie się można od niego dowiedzieć wiele ciekawych informacji na temat problemów roślin, dlaczego usychają, nie urosną i co zrobić, by to zmienić. 

Dyrektor Paweł Kojs zaprasza na spacer po ogrodzie, podczas którego opowie o drzewach. Natomiast na zakończenie organizatorzy zapraszając na ekologiczny spektakl familijny „Tararysiapaty czyli ryś Ryś wpadł w tarapaty”, podczas którego sympatyczni bohaterowie w ciekawy i zabawny sposób utrwalają ekologiczne wzorce. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama