Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 lipca 2024 09:48
PRZECZYTAJ!
Reklama

Mateusz Morawiecki: rząd wspiera wszystkie miejscowości powiatu mikołowskiego, niezależnie od poglądów politycznych ich włodarzy.

Na finiszu kampanii wyborczej  premier Mateusz Morawiecki odwiedził Mikołów. W wizycie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym towarzyszyła, m.in. Julia Kloc-Kondracka, radna Sejmiku Wojewódzkiego i kandydatka na posła z listy PiS.  Szef rządu podkreślił jej duże zaangażowanie w rozwój Śląska.
Mateusz Morawiecki: rząd wspiera wszystkie miejscowości powiatu mikołowskiego, niezależnie od poglądów politycznych ich włodarzy.

- Transformacja nie może przebiegać bez przyjaznej ręki państwa. To szczególnie widać w powiecie mikołowskim, gdzie bardzo wielu samorządowców wcale nie pochodzi z Prawa i Sprawiedliwości - mówił premier Mateusz Morawiecki dodając, że rząd wspiera wszystkie miejscowości, niezależnie od poglądów politycznych ich włodarzy.

O sukcesach rządu wspominała też europoseł Izabela Kloc. Jak zaznaczyła, tylko w ciągu ostatnich kilku lat, do powiatu mikołowskiego popłynęły środki w wysokości 922 milionów złotych.

- Powiat mikołowski bardzo się rozwinął, właśnie dzięki funduszom rządowym. Tylko w ostatnim miesiącu, aż 57 milionów złotych zostało przeznaczone na inwestycje w tym powiecie. To są wielkie pieniądze, dzięki którym realizujemy ważne z perspektywy mieszkańców inwestycje - podkreślała Izabela Kloc.

Podczas wizyty premierowi Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszyła, m.in. Julia Kloc-Kondracka, radna Sejmiku Wojewódzkiego i kandydatka na posła z listy PiS.  Szef rządu podkreślił jej duże zaangażowanie w rozwój Śląska.

- Julia Kloc-Kondracka to młoda, ale twarda Ślązaczka. Bardzo pracowita, ma dobrze ustawione priorytety w życiu. Kocha Śląsk i Polskę. Nade wszystko kocha ludzi. Swoją serdecznością, a jednocześnie skromnością przyciąga wielu – przekonuje premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów nie jest jedynym, znanym i ważnym politykiem, który na finiszu kampanii udzielił poparcia  Julii Kloc-Kondrackiej. Z apelem o oddanie na nią głosu zwrócili się, m.in. wicepremier Jarosław Kaczyński, ministrowie: Anna Moskwa, Marlena Maląg, Katarzyna Sójka, Jacek Sasin, Waldemar Buda, Robert Telus, wicemarszałek Ryszard Terlecki. Na profilu facebookowym Julii Kloc-Kondrackiej można obejrzeć filmiki z wystąpieniami polityków. Wszyscy podkreślają jej wyjątkową umiejętność łączenia aktywności społecznej z pracą na wysokich obrotach i życiem rodzinnym. 

-  Jestem ogromnie wdzięczna za to, że tak wielu ważnych ludzi uznało, że mogę przydać się Śląskowi i Polsce. Natomiast to poparcie ma znaczenie także symboliczne, jako czytelny sygnał,  że Prawo i Sprawiedliwość stawia na młode, aktywne, zaangażowane społecznie kobiety – mówi Julia Kloc-Kondracka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama