Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 9 grudnia 2023 06:39
PRZECZYTAJ!
Reklama

Przesadził z prędkością  i stracił prawo jazdy

Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Audi Q5, który znacznie przekroczył prędkość w miejscu ograniczenia do 50 km/h. Mieszkaniec Orzesza miał na liczniku 113 km/h. 35-latek stracił prawo jazdy, otrzymał 14 punktów karnych oraz 2000 złotych mandatu.
Przesadził z prędkością  i stracił prawo jazdy

Nadmierna prędkość pojazdów, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. W takich miejscach do kierowcy dociera wiele informacji naraz, których nie jest w stanie zarejestrować i przetworzyć. Zwiększa się ryzyko, że pominie on niektóre informacje krytyczne dla bezpieczeństwa i spowoduje wypadek drogowy. Im wyższa prędkość, tym dłuższa droga hamowania. Dodatkowo, staje się ona dłuższa na mokrej i śliskiej nawierzchni.

Kierujący audi został zatrzymany przez patrol drogówki 23 października po godzinie 23.00 w Orzeszu na ulicy Mikołowskiej, w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h. Za przekroczenie tej wartości o 63 km/h, orzeszanin został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, 14 punktami karnymi oraz utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama