Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 15 czerwca 2024 09:35
PRZECZYTAJ!
Reklama

Wierzę w siłę dialogu

Mikołowianka Małgorzata Kołodziej została zaprzysiężona na nową radną Rady Powiatu. Zastąpiła Łukasza Osmalaka, który zdobył mandat poselski.
Wierzę w siłę dialogu

- Spodziewała się pani tego, że na koniec kadencji zostanie pani radną powiatową?

- Szczerze mówiąc… tak. Miałam świadomość tego, że jeżeli Łukasz Osmalak zostanie posłem to ja będę miała pierwszeństwo do objęcia mandatu radnego. I tak też się stało. Od chwili, kiedy Łukasz ogłosił start w wyborach parlamentarnych byłam przekonana, że odniesie sukces. Korzystając z okazji chciałabym mu jeszcze raz serdecznie pogratulować. 

- Startowała pani jako członek lokalnego komitetu Górnośląskich Samorządowców Lokalnych, czy od teraz będzie pani częścią Polski 2050 Szymona Hołowni?
- Myślę, że oddając swój głos w wyborach parlamentarnych na Łukasza już stałam się częścią Polski 2050. Wiele rozwiązań programowych Szymona Hołowni budzi moje zaufanie i uważam je za bardzo korzystne dla Polski, Śląska i dla naszej, małej, mikołowskiej ojczyzny. Chcę działać i jestem przekonana, że dzięki mojej aktywności i wspólnemu zaangażowaniu możemy jeszcze dużo dobrego zrobić dla naszego powiatu.

- Jakimi obszarami jako radna chciałaby się pani zająć w powiecie?

- Chciałabym przede wszystkim dołączyć do radnych działających w Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji, Komisji Budżetu i Mienia oraz kontynuować wdrożone przez nich projekty. Zamierzam wsłuchiwać się w głosy i potrzeby mieszkańców naszego powiatu i współuczestniczyć w ich realizacji. Planuję współpracę ze środowiskiem lokalnym, z organizacjami i instytucjami mającymi na celu poradnictwo, profilaktykę oraz pomoc uczniom i nauczycielom. Być może uda mi się jeszcze na finiszu wykorzystać moje 40-letnie doświadczenie pracy zawodowej w oświacie.

Przez 25 lat byłam dyrektorem w mikołowskich przedszkolach (nr.6, nr.11 i nr.10) Muszę się pochwalić, że kierowane przeze mnie placówki cieszyły się dużym uznaniem zarówno wśród dzieci, rodziców, środowiska lokalnego, organów prowadzących jak i włodarzy. Wspólnie realizowaliśmy szereg ciekawych działań i projektów związanych, między innymi z ochroną środowiska i ekologią. Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy były prowadzone ponadprogramowe działania wychowawczo-dydaktyczne, projekty ogólnopolskie, międzynarodowe oraz zdobywane certyfikaty. Skuteczność realizowanych przeze mnie działań zawdzięczam swojej otwartości, działaniom zespołowym oraz partnerskiej współpracy z szeroko rozumianym środowiskiem. Wierzę w siłę dialogu.

Dialogu pomiędzy wszystkimi stronami społeczności na każdym szczeblu, który jest niezbędny dla osiągnięcia zamierzonych celów.

Rozmawiał Jan Ostoja


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama