Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 lipca 2024 10:17
PRZECZYTAJ!
Reklama

Deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Przed nami szara, ponura, pochmurna jesień

Intensywne opady śniegu – ostrzega IMGW. I ogłasza ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla 3 województw na południu. Ale śnieg pojawił się dziś także na Warmii i Mazurach.
Deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Przed nami szara, ponura, pochmurna jesień

Autor: iStock

Ostrzeżenie drugiego stopnia – poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – dotyczy powiatu tatrzańskiego. Obowiązuje do północy 18 listopada. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej: 20-25 cm.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczy powiatów: bieszczadzkiego, sanockiego, krośnieńskiego, jasielskiego, gorlickiego, nowosądeckiego i Nowego Sącza, limanowskiego, nowotarskiego, suskiego, żywieckiego, cieszyńskiego, bielskiego i Bielska-Białej. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej: 15-20 cm. 

Pogoda w piątek 17 listopada

Będzie chłodno. Na północy kraju będzie padał deszcz ze śniegiem i śnieg (m.in. Suwalszczyzna). 

Według prognozy IMGW śnieg padał będzie także w województwach dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim i w południowej części śląskiego

W pasie od województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskie, mazowieckiego aż do lubelskiego będzie padał deszcz ze śniegiem, a na zachodzie deszcz.

Temperatura maksymalna wyniesie na północnym wschodzie i wschodzie kraju od -1 do 0 stopni. W centrum termometry pokażą do 3 stopni, a na zachodzie do 6 stopni Celsjusza.

Pogoda w niedzielę 18 listopada

Temperatura maksymalna wyniesie -1 stopień na wschodzie i północnym wschodzie, w centrum maksymalnie 1 stopień, a na zachodzie 5-6 stopni.

Pochmurno. Cały czas będzie padało. Na zachodzie deszcz, w centrum, na południu, wschodzie i północy – deszcz ze śniegiem, a na północnym wschodzie i w górach – śnieg. Na obszarach podgórskich i górskich spadnie do 10 cm. 

Pogoda w przyszłym tygodniu 

Jak prognozuje IMGW znowu wróci jesień. Będzie szaro, ponuro i deszczowo.

W poniedziałek ma być pochmurno z opadami deszczu. Na północnym wschodzie spadnie deszcz ze śniegiem. 

Temperatura od 1 stopnia na północnym wschodzie do 10 na zachodzie i południowym zachodzie. 

Wiatr słaby i umiarkowany.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama