Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 maja 2024 16:19
PRZECZYTAJ!
Reklama

Aura dała się we znaki

Za wyjątkiem rozgrywek w zabrzańskiej klasie „B”, miało to być zakończenie rozgrywek rundy jesiennej dla drużyn piłkarskich powiatu mikołowskiego. Jak to jednak o tej porze roku bywa, zamiary te pokrzyżowała aura.
Aura dała się we znaki

Mecze rozgrywane były w bardzo trudnych warunkach, a w przypadkach spotkań Orła Mokre i Fortuny Wyry, trzeba było je odwołać, gdyż murawy nie nadawały się do gry. W ten sposób nie wiadomo, czy w tym roku odbędzie się ostatnia kolejka wspomnianej już zabrzańskiej klasy „B” oraz zaległe mecze Orła Mokre, Fortuny Gliwice i rezerw Gwarka Ornontowice.

W sześciu rozegranych meczach, drużyny powiatu mikołowskiego odniosły trzy zwycięstwa i poniosły cztery porażki (suma wynosi siedem, ale w jednym spotkaniu grały dwa nasze zespoły), strzelając 20 bramek i 17 tracąc, co dało dziewięć punktów.

W IV lidze w zaległym spotkaniu brawurowy atak na fotel lidera przeprowadziła Polonia. Odprawiła z bagażem sześciu goli MKS Lędziny i została „mistrzem jesieni”.

W „okręgówce” po odwołaniu meczu Orła, Burza z Borowej Wsi zakończyła rundę jesienną zwycięstwem, poprawiając bilans spotkań i miejsce w tabeli.

W klasie „A” w derbach Orzesza górą LKS Woszczyce, który pokonał rywala z Gardawic i może rozpocząć zimowe ferie z mniejszym stresem od niego. W drugim meczu rezerwy Gwarka przegrały w Zabrzu i mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Podobnie jak Fortuna Wyry i te mecze najprawdopodobniej odbędą się wiosną.

W klasie „B” porażki Strażaka Mikołów i rezerw Burzy Borowa Wieś.

Wyniki

IV liga

 • Polonia Łaziska – MKS Lędziny 6:0 (4:0)
  Polonia: Florek (69 Kulski) - Fabisiak (46 Kacprowski), Kaszok, Matuszczyk (62 Nowak), Michalski, Pipia (46 Buchczik), Rutkowski, Biegański (62 Walicki), Waśkiewicz (46 Staniucha), Widuch, Wojtek (46 Niedźwiecki)
  Trener: Piotr Mrozek
  Bramki: Biegański 2, Widuch, Buchczik, Staniucha, samobójcza.

Liga okręgowa

 • Burza Borowa Wieś – Ruch Kozłów 3:1
  Bramki dla Burzy: Milewski 2, Rosół

Klasa „A”

 • LKS Woszczyce – LKS Gardawice 5:2 (3:2)
  LKS Woszczyce: Janoska - Kania, Poprawa, Wieczorek (46 Pietrzok), Buchalik (65 Drzewiecki), Tkocz, Muller, Peruń (60 D. Jakubczyk), Pitlok (70 Szocik), K. Jakubczyk (85 Tucholski), Kancelista
  Trener: Dawid Jakubczyk
  Bramki: Kancelista 2, Pitlok 2, Tkocz.
  LKS Woszczyce: Sobota – Horny, Kołodziej (37 Szier, 58 Szczypka), Koziarz, Pańczyk (88 Muszer), Potoczny, Sidor, Strzoda, Tomala, Wilk, Zastawny.
  Trener: Tomasz Szołtysek
  Bramki: Koziarz, Zastawny
 • Zaborze Zabrze - Gwarek II Ornontowice 2:1

Klasa „B”

 • Strażak Mikołów – FC Katowice II 1:4
 • Ruch Kozłów II - Burza II Borowa Wieś 3:2

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama