Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 lipca 2024 11:15
PRZECZYTAJ!
Reklama

Klasa z drewna w Orzeszu

W czasie wakacji Lasy Państwowe ogłosiły konkurs dla wszystkich szkół w Polsce na projekt dotyczący edukacji przyrodniczo-leśnej oraz promocji zrównoważonej gospodarki leśnej i funkcji społecznej lasu. Szkoła Podstawowa nr 7 w Orzeszu-Gardawicach, jako jedyna z powiatu mikołowskiego, znalazła się wśród 106 laureatów z całej Polski ( w tym kilka szkół z woj. śląskiego).
Klasa z drewna w Orzeszu

Na potrzeby projektu stworzony został przez nauczycieli  projekt pt. "Las bliżej nas", który ma na celu rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz propagowanie aktywnego działania  na rzecz środowiska wśród dzieci i młodzieży. Projekt zajmuje się upowszechnianiem wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz promocją działalności Lasów Państwowych. Szkoła  otrzymała na ten cel od Lasów Państwowych prawie 100 tys. zł.

Na terenie szkolnym powstała "klasa z drewna" w postaci dużej wiaty z tablicą, ławami i stołami oraz wieloma pomocami dydaktycznymi wokół. Zamontowano tablice edukacyjne o tematyce leśnej, klatkę meteorologiczą, hotel dla owadów, ul edukacyjny, ścieżkę sensoryczną, donice z ziołami i roślinami miododajnymi   oraz wiele gier  dotyczących przyrody i organizmów leśnych.  Oprócz lekcji terenowych z przedmiotów przyrodniczych na tym obiekcie odbyły się już zajęcia rozwijające kreatywność "W zgodzie z naturą" oraz zajęcia świetlicowe dla uczniów klas 1-3.

Teraz “klasa z drewna”  oczekuje na wiosnę i  zaplanowane wydarzenia przyrodnicze i ekologiczne.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama