Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 15 czerwca 2024 10:10
PRZECZYTAJ!
Reklama

Studniówka na 102!

78 maturzystów z trzech klas Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach do białego rana bawiło się na studniówce. Zgodnie z tradycją był polonez, bogaty program artystyczny i zabawa po świt.
Studniówka na 102!

Na początek uczniowie zatańczyli poloneza, którego nauczyli się pod okiem Justyny Skowrońskiej, nauczycielki wychowania fizycznego. Maturzyści pokusili się także o podsumowania swojej nauki w ornontowickiej szkole. Były krótkie scenki rodzajowe, przedstawienia oraz pokazu slajdów prezentujący najważniejsze wydarzenia z ich 5 lat w szkole.

- Chcę podziękować rodzicom z komitetu organizacyjnego tegorocznej studniówki. Przygotowali ją perfekcyjnie, zarówno młodzież, jak i nauczyciele doskonale się bawili, a utworzony o pierwszej w nocy przez nich krąg z zimnymi ogniami był symbolicznym zaakcentowanie wspólnoty naszej szkoły – powiedziała dyrektor ZSP w Ornontowicach, Teresa Stasik-Szyszka. – To była wyjątkowa studniówka z klasą. Młodzież tańczyła nie tylko ze swoimi partnerami, ale także z rodzicami i nauczycielami.

Teraz przed uczniami ostatnich klas kolejne wyzwanie – matura i decyzja co dalej? Część z nich planuje studia w swoim kierunku, inni wybierają pokrewne dziedziny, by wzbogacić kompetencje i umiejętności. Niektórzy postawili na karierę zawodową. Są wykwalifikowanymi technikami, którzy o etat nie muszą się martwić.

- Dbamy o to, aby nasi uczniowie pogłębiali swoje umiejętności przez praktyki w nowoczesnych firmach, w Polsce i za granicą. Nasza grupa gościła, m.in. w Hiszpani, gdzie uczyła się dekorować potrawy z owocami morza i sushi. Były kursy baristy i techniczne dla elektryków. Maturzyści opuszczając mury naszej szkoły są wykwalifikowanymi pracownikami – zapewnia dyrektor Teresa Stasik-Szyszka.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ziut 27.04.2024 16:47
To była mega impreza, nigdy się tak dobrze nie bawiłem

PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama